2016 South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 16 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016ssul.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F8015C90-A68E-4B50-AEB1-4A738EA82640&tournamentguid=92D9228A-3009-49F8-A359-FBC93AED8740&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : STU Evolution B01 White333 33333 3330 43  50 
 A4 : STU Evolution B01 Yellow3033 330313 22 24  33 
 A6 : Kent United B02 Green33003 33300321 17  38 
 A1 : Shelton FC03030 03133016 20  44 
 A7 : LSDSC Rockets00 33000 30 9 -8  17 
 A3 : UP Defiance303000 003009 -16  32 
 A80           0 -8  0 
 A5 : STU Evolution B02 Black0 00000 00 00 -72  5 

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483937  TBD   --    --  A1 vs A2Shelton FC 1 vs.STU Evolution B01 White2
 483938  Foss High School  10:00 AM  1 A5 vs A6STU Evolution B02 Black 0 vs.Kent United B02 Green8
 483939  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  A A3 vs A8UP Defiance 8 vs.A80
 483936  Foss High School  12:00 PM  1 A4 vs A7STU Evolution B01 Yellow 5 vs.LSDSC Rockets1

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483941  TBD   --    --  A8 vs A5A8   vs.STU Evolution B02 Black 
 483940  Foss High School  09:00 AM  1 A2 vs A4STU Evolution B01 White 3 vs.STU Evolution B01 Yellow1
 483943  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A6 vs A7Kent United B02 Green 4 vs.LSDSC Rockets1
 483942  South Mason  03:00 PM  1 A1 vs A3Shelton FC 3 vs.UP Defiance1

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483947  Foss High School  11:00 AM  1 A5 vs A3STU Evolution B02 Black 2 vs.UP Defiance8
 483944  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A6 vs A2Kent United B02 Green 1 vs.STU Evolution B01 White5
 483946  Foss High School  03:00 PM  1 A4 vs A1STU Evolution B01 Yellow 2 vs.Shelton FC0
 483945  Fort Steilacoom Park  03:00 PM  A A7 vs A8LSDSC Rockets   vs.A8 

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483948  TBD   --    --  A8 vs A2A8   vs.STU Evolution B01 White 
 483949  Foss High School  10:00 AM  1 A5 vs A1STU Evolution B02 Black 0 vs.Shelton FC12
 483950  Petrovitsky Park  03:00 PM  1 A6 vs A4Kent United B02 Green 0 vs.STU Evolution B01 Yellow3
 483951  Fort Steilacoom Park  03:00 PM  A A7 vs A3LSDSC Rockets 3 vs.UP Defiance2

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483953  First Creek Middle School  12:00 AM  1 A7 vs A5LSDSC Rockets 5 vs.STU Evolution B02 Black0
 483955  TBD   --    --  A8 vs A4A8   vs.STU Evolution B01 Yellow 
 483952  Foss High School  10:00 AM  1 A2 vs A3STU Evolution B01 White 8 vs.UP Defiance1
 483954  South Mason  03:00 PM  1 A1 vs A6Shelton FC 2 vs.Kent United B02 Green3

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483956  TBD   --    --  A8 vs A6A8   vs.Kent United B02 Green 

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483960  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 A6 vs A3Kent United B02 Green 3 vs.UP Defiance0
 483962  Foss High School  12:45 PM  1 A4 vs A5STU Evolution B01 Yellow 11 vs.STU Evolution B02 Black0
 483963  Foss High School  02:30 PM  1 A2 vs A7STU Evolution B01 White 5 vs.LSDSC Rockets0
 483961  South Mason  03:00 PM  1 A1 vs A8Shelton FC   vs.A8 

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483967  TBD   --    --  A8 vs A3A8   vs.UP Defiance 
 483965  Foss High School  10:45 AM  1 A2 vs A1STU Evolution B01 White 6 vs.Shelton FC3
 483966  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A6 vs A5Kent United B02 Green 13 vs.STU Evolution B02 Black1
 483964  Fort Steilacoom Park  03:00 PM  A A7 vs A4LSDSC Rockets 1 vs.STU Evolution B01 Yellow2

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483969  TBD   --    --  A5 vs A8STU Evolution B02 Black   vs.A8 
 483968  Foss High School  09:00 AM  1 A4 vs A2STU Evolution B01 Yellow 0 vs.STU Evolution B01 White1
 483970  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  A A3 vs A1UP Defiance 2 vs.Shelton FC7
 483971  Fort Steilacoom Park  03:00 PM  B A7 vs A6LSDSC Rockets 0 vs.Kent United B02 Green2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483959  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  A A3 vs A4UP Defiance 0 vs.STU Evolution B01 Yellow3

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483973  TBD   --    --  A8 vs A7A8   vs.LSDSC Rockets 
 483972  Foss High School  11:00 AM  1 A2 vs A6STU Evolution B01 White 5 vs.Kent United B02 Green0
 483975  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  A A3 vs A5UP Defiance 9 vs.STU Evolution B02 Black2
 483974  South Mason  02:00 PM  1 A1 vs A4Shelton FC 3 vs.STU Evolution B01 Yellow3

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483976  TBD   --    --  A2 vs A8STU Evolution B01 White   vs.A8 
 483978  Foss High School  10:00 AM  1 A4 vs A6STU Evolution B01 Yellow 3 vs.Kent United B02 Green0
 483979  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  A A3 vs A7UP Defiance 1 vs.LSDSC Rockets5
 483977  South Mason  02:00 PM  1 A1 vs A5Shelton FC 8 vs.STU Evolution B02 Black0

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483957  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A7 vs A1LSDSC Rockets 1 vs.Shelton FC4

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483983  First Creek Middle School  12:00 AM  1 A4 vs A8STU Evolution B01 Yellow   vs.A8 
 483980  Curtis High School  09:00 AM  1 A3 vs A2UP Defiance 0 vs.STU Evolution B01 White12
 483981  Foss High School  10:00 AM  1 A5 vs A7STU Evolution B02 Black   vs.LSDSC Rockets 
 483982  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A6 vs A1Kent United B02 Green 4 vs.Shelton FC1

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 483958  First Creek Middle School  02:15 PM  1 A5 vs A2STU Evolution B02 Black 0 vs.STU Evolution B01 White3






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.