|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 10, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482309 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A8 | CFSC B05 Bruhn | 2 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 0 | 482310 | EC Hughes | 09:30 AM | WEST | A1 vs A2 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 1 | vs. | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 3 | 482307 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A3 vs Bye | WS FC Blaze 05-Prisbrey | | vs. | Bye | | 482311 | EC Hughes | 11:00 AM | EAST | A5 vs A10 | WS Firebreathers 05-Liddell | 3 | vs. | Southlake Rec B05 Black | 3 | 482308 | EC Hughes | 02:00 PM | EAST | A4 vs A11 | WS FC Westside Spike 05-Escame | 6 | vs. | MVSA B05 Terminators | 1 | 482306 | EC Hughes | 02:00 PM | WEST | A6 vs Bye | WS South Park 05-Rivera | 0 | vs. | Bye | 0 | Bracket - Saturday, September 17, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482312 | TBD |
--
|
--
| A10 vs A7 | Southlake Rec B05 Black | 0 | vs. | CFSC B05 Bruhn | 1 | 482313 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A6 | MVSA B05 Terminators | 3 | vs. | WS South Park 05-Rivera | 7 | 482317 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A5 | Bye | | vs. | WS Firebreathers 05-Liddell | | 482316 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 09:00 AM | Mod2 | A8 vs Bye | FWFC B05 Wolverines | 2 | vs. | Bye | 5 | 482314 | EC Hughes | 12:30 PM | WEST | A1 vs A3 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 4 | vs. | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 1 | 482315 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | A2 vs A4 | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 1 | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame | 1 | Bracket - Saturday, September 24, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482321 | TBD |
--
|
--
| A7 vs Bye | CFSC B05 Bruhn | | vs. | Bye | | 482323 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | C | Bye vs A10 | Bye | | vs. | Southlake Rec B05 Black | | 482319 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A4 vs A1 | WS FC Westside Spike 05-Escame | 0 | vs. | WS Blue Dragons 05-Alessi | 1 | 482318 | EC Hughes | 12:30 PM | EAST | A5 vs A3 | WS Firebreathers 05-Liddell | 1 | vs. | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 2 | 482322 | Sacajawea Middle School | 03:00 PM | 1 | A8 vs A11 | FWFC B05 Wolverines | 2 | vs. | MVSA B05 Terminators | 1 | 482320 | Walt Hundley | 04:30 PM | 1 | A6 vs A2 | WS South Park 05-Rivera | 5 | vs. | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 2 | Bracket - Saturday, October 01, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482328 | TBD |
--
|
--
| A10 vs A11 | Southlake Rec B05 Black | 4 | vs. | MVSA B05 Terminators | 1 | 482325 | TBD |
--
|
--
| Bye vs Bye | Bye | | vs. | Bye | | 482324 | EC Hughes | 09:30 AM | EAST | A2 vs A8 | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 5 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 5 | 482327 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A3 vs A7 | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 2 | vs. | CFSC B05 Bruhn | 2 | 482326 | EC Hughes | 11:00 AM | EAST | A5 vs A1 | WS Firebreathers 05-Liddell | 0 | vs. | WS Blue Dragons 05-Alessi | 3 | 482329 | EC Hughes | 03:30 PM | EAST | A6 vs A4 | WS South Park 05-Rivera | 4 | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame | 2 | Bracket - Saturday, October 08, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482334 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 09:00 AM | Mod2 | A8 vs A4 | FWFC B05 Wolverines | 0 | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame | 4 | 482333 | EC Hughes | 09:30 AM | WEST | A6 vs A1 | WS South Park 05-Rivera | 8 | vs. | WS Blue Dragons 05-Alessi | 1 | 482332 | Southwood | 12:00 PM | 8 | A7 vs A5 | CFSC B05 Bruhn | 0 | vs. | WS Firebreathers 05-Liddell | 2 | 482330 | Maywood Middle | 01:30 PM | 1 | A10 vs A2 | Southlake Rec B05 Black | 2 | vs. | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 2 | 482331 | EC Hughes | 05:00 PM | EAST | A3 vs A11 | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 0 | vs. | MVSA B05 Terminators | 6 | Bracket - Saturday, October 15, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482336 | Ravensdale | 08:30 AM | 3 | A11 vs A3 | MVSA B05 Terminators | | vs. | WS FC Blaze 05-Prisbrey | | 482340 | Walt Hundley | 09:00 AM | 1 | A4 vs A10 | WS FC Westside Spike 05-Escame | 0F | vs. | Southlake Rec B05 Black Forfeited Game
| 0 | 482337 | Southwood | 09:00 AM | 8 | A7 vs A1 | CFSC B05 Bruhn | 2 | vs. | WS Blue Dragons 05-Alessi | 2 | 482339 | EC Hughes | 11:00 AM | EAST | A5 vs A2 | WS Firebreathers 05-Liddell | 1 | vs. | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 1 | 482341 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 12:00 PM | Mod2 | A8 vs A6 | FWFC B05 Wolverines | | vs. | WS South Park 05-Rivera | | Bracket - Saturday, October 22, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482344 | TBD |
--
|
--
| Bye vs Bye | Bye | | vs. | Bye | | 482343 | Walt Hundley | 10:30 AM | 1 | A1 vs A8 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 5 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 0 | 482342 | EC Hughes | 11:00 AM | EAST | A5 vs A11 | WS Firebreathers 05-Liddell | 7 | vs. | MVSA B05 Terminators | 1 | 482347 | Maywood Middle | 12:00 PM | 1 | A10 vs A6 | Southlake Rec B05 Black | 1 | vs. | WS South Park 05-Rivera | 8 | 482345 | EC Hughes | 12:30 PM | EAST | A2 vs A3 | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 4 | vs. | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 1 | 482346 | Southwood | 04:00 PM | 8 | A7 vs A4 | CFSC B05 Bruhn | 0F | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame Forfeited Game
| 0 | Bracket - Saturday, October 29, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482351 | EC Hughes | 09:30 AM | WEST | A2 vs A5 | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 3 | vs. | WS Firebreathers 05-Liddell | 1 | 482350 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A3 vs A4 | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 0 | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame | 1 | 482352 | Maywood Middle | 01:30 PM | 1 | A10 vs A8 | Southlake Rec B05 Black | 0 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 2 | 482348 | EC Hughes | 02:00 PM | WEST | A6 vs A1 | WS South Park 05-Rivera | 8 | vs. | WS Blue Dragons 05-Alessi | 2 | 482353 | Ravensdale | 02:45 PM | 3 | A11 vs A7 | MVSA B05 Terminators | 1 | vs. | CFSC B05 Bruhn | 3 | Bracket - Saturday, November 05, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482359 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A8 | MVSA B05 Terminators | 1 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 3 | 482356 | TBD |
--
|
--
| Bye vs Bye | Bye | | vs. | Bye | | 482358 | Walt Hundley | 09:00 AM | 1 | A4 vs A5 | WS FC Westside Spike 05-Escame | 2 | vs. | WS Firebreathers 05-Liddell | 1 | 482357 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A3 vs A6 | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 1 | vs. | WS South Park 05-Rivera | 4 | 482355 | EC Hughes | 12:30 PM | WEST | A1 vs A10 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 4 | vs. | Southlake Rec B05 Black | 2 | 482354 | Southwood | 01:30 PM | 8 | A7 vs A2 | CFSC B05 Bruhn | 5 | vs. | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 0 | Bracket - Saturday, November 12, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482361 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A4 vs A7 | WS FC Westside Spike 05-Escame | 6 | vs. | CFSC B05 Bruhn | 0 | 482362 | EC Hughes | 11:00 AM | EAST | A5 vs A6 | WS Firebreathers 05-Liddell | 0 | vs. | WS South Park 05-Rivera | 6 | 482364 | EC Hughes | 12:30 PM | EAST | A3 vs A8 | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 3 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 1 | 482363 | EC Hughes | 02:00 PM | WEST | A2 vs A10 | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 2 | vs. | Southlake Rec B05 Black | 0 | 482360 | EC Hughes | 03:30 PM | WEST | A1 vs A11 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 2 | vs. | MVSA B05 Terminators | 3 | Bracket - Saturday, November 19, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482370 | TBD |
--
|
--
| Bye vs Bye | Bye | | vs. | Bye | | 482369 | EC Hughes | 09:30 AM | WEST | A2 vs A11 | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 1 | vs. | MVSA B05 Terminators | 5 | 482368 | EC Hughes | 09:30 AM | EAST | A3 vs A10 | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 0 | vs. | Southlake Rec B05 Black | 2 | 482371 | EC Hughes | 11:00 AM | WEST | A1 vs A4 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 1 | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame | 4 | 482367 | EC Hughes | 11:00 AM | EAST | A5 vs A8 | WS Firebreathers 05-Liddell | 4 | vs. | FWFC B05 Wolverines | 7 | 482366 | EC Hughes | 03:30 PM | EAST | A6 vs A7 | WS South Park 05-Rivera | 6 | vs. | CFSC B05 Bruhn | 1 | Bracket - Sunday, November 20, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482375 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 11:30 AM | Mod2 | A8 vs A7 | FWFC B05 Wolverines | 2 | vs. | CFSC B05 Bruhn | 2 | Bracket - Saturday, December 03, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482372 | TBD |
--
|
--
| Bye vs Bye | Bye | | vs. | Bye | | 482377 | Maywood Middle | 12:00 PM | 1 | A10 vs A5 | Southlake Rec B05 Black | 2 | vs. | WS Firebreathers 05-Liddell | 4 | 482374 | Ravensdale | 03:30 PM | 3 | A11 vs A4 | MVSA B05 Terminators | 0 | vs. | WS FC Westside Spike 05-Escame | 2 | 482376 | Walt Hundley | 04:30 PM | 1 | A1 vs A2 | WS Blue Dragons 05-Alessi | 2 | vs. | WS Blue Waves 05-Rehkopf | 0 | 482373 | Walt Hundley | 06:00 PM | 1 | A6 vs A3 | WS South Park 05-Rivera | 5 | vs. | WS FC Blaze 05-Prisbrey | 2 |
|
|
| |
| |
| | |
|