|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 10, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482261 | TBD |
--
|
--
| A3 vs A8 | Kent United - B06 White B | | vs. | FME Cobras - Accetturo | | 482258 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A7 | Southlake Select B06 Red | 5 | vs. | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 1 | 482260 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:30 PM | Mod | A5 vs A6 | FWFC B06 Select II | 0 | vs. | Southlake Rec B06 Purple | 0 | Bracket - Saturday, September 17, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482263 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A5 | FME Cobras - Accetturo | | vs. | FWFC B06 Select II | | 482264 | Harbor Ridge Middle School | 10:30 AM | MS | A1 vs A3 | BU11 (2006) Firehawks | 1 | vs. | Kent United - B06 White B | 2 | 482262 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 01:30 PM | Mod2 | A2 vs A4 | FWFC B06 Select | 0 | vs. | Southlake Select B06 Red | 3 | 482265 | Stewart Heights | 01:30 PM | 1 | A6 vs A7 | Southlake Rec B06 Purple | 0 | vs. | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 0 | Bracket - Saturday, September 24, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482268 | Kiwanis Park | 09:00 AM | 1 | A4 vs A1 | Southlake Select B06 Red | 4 | vs. | BU11 (2006) Firehawks | 2 | 482269 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 09:00 AM | Mod | A5 vs A3 | FWFC B06 Select II | 5 | vs. | Kent United - B06 White B | 1 | 482266 | Stewart Heights | 10:30 AM | 1 | A6 vs A2 | Southlake Rec B06 Purple | | vs. | FWFC B06 Select | | 482267 | Pending Availability | 03:00 PM | - | A7 vs A8 | WS Raptors FC 06 - Dabbs | | vs. | FME Cobras - Accetturo | | Bracket - Saturday, October 01, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482270 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A2 | FME Cobras - Accetturo | | vs. | FWFC B06 Select | | 482272 | Stewart Heights | 10:30 AM | 1 | A6 vs A4 | Southlake Rec B06 Purple | 0 | vs. | Southlake Select B06 Red | 2 | 482271 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 01:30 PM | Mod | A5 vs A1 | FWFC B06 Select II | 8 | vs. | BU11 (2006) Firehawks | 1 | 482273 | Walt Hundley | 03:00 PM | 1 | A7 vs A3 | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 3 | vs. | Kent United - B06 White B | 0 | Bracket - Saturday, October 08, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482277 | Hedden Elementary | 09:00 AM | 1 | A8 vs A4 | FME Cobras - Accetturo | 1 | vs. | Southlake Select B06 Red | 4 | 482276 | Tacoma Community College G.H | 12:00 PM | 1 | A1 vs A6 | BU11 (2006) Firehawks | 1 | vs. | Southlake Rec B06 Purple | 3 | 482274 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 01:30 PM | Mod | A2 vs A3 | FWFC B06 Select | 1 | vs. | Kent United - B06 White B | 3 | 482275 | Walt Hundley | 03:00 PM | 1 | A7 vs A5 | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 3 | vs. | FWFC B06 Select II | 1 | Bracket - Saturday, October 15, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482278 | Surprise Lake Middle School | 10:30 AM | 1 | A8 vs A6 | FME Cobras - Accetturo Forfeited Game
| 0 | vs. | Southlake Rec B06 Purple | 1F | 482281 | Petrovitsky Park | 01:00 PM | 1 | A3 vs A4 | Kent United - B06 White B | 2 | vs. | Southlake Select B06 Red | 7 | Bracket - Saturday, October 22, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482259 | Goodman MS | 12:00 PM | 2 | A1 vs A2 | BU11 (2006) Firehawks | 2 | vs. | FWFC B06 Select | 2 | 482284 | Kiwanis Park | 01:30 PM | 1 | A4 vs A5 | Southlake Select B06 Red | 1 | vs. | FWFC B06 Select II | 4 | 482282 | TBD |
--
|
--
| A6 vs A3 | Southlake Rec B06 Purple | 3 | vs. | Kent United - B06 White B | 3 | 482285 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:00 PM | Mod | A2 vs A7 | FWFC B06 Select | 1 | vs. | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 1 | 482283 | Goodman MS | 04:30 PM | 2 | A1 vs A8 | BU11 (2006) Firehawks | 0 | vs. | FME Cobras - Accetturo | 6 | Bracket - Saturday, October 29, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482289 | Hedden Elementary | 09:00 AM | 1 | A8 vs A3 | FME Cobras - Accetturo | 5 | vs. | Kent United - B06 White B | 6 | 482287 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 01:30 PM | Mod2 | A2 vs A1 | FWFC B06 Select | 0 | vs. | BU11 (2006) Firehawks | 2 | 482288 | Kiwanis Park | 03:00 PM | 1 | A6 vs A5 | Southlake Rec B06 Purple | 1 | vs. | FWFC B06 Select II | 8 | 482286 | Walt Hundley | 03:00 PM | 1 | A7 vs A4 | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 1 | vs. | Southlake Select B06 Red | 0 | Bracket - Sunday, October 30, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482280 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:00 PM | Mod2 | A5 vs A2 | FWFC B06 Select II | 4 | vs. | FWFC B06 Select | 0 | Bracket - Saturday, November 05, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482290 | Maywood Middle | 09:00 AM | 1 | A4 vs A2 | Southlake Select B06 Red | 4 | vs. | FWFC B06 Select | 2 | 482291 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:00 PM | Mod2 | A5 vs A8 | FWFC B06 Select II | 6 | vs. | FME Cobras - Accetturo | 1 | 482293 | Walt Hundley | 03:00 PM | 1 | A7 vs A6 | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 5 | vs. | Southlake Rec B06 Purple | 0 | 482292 | Petrovitsky Park | 04:30 PM | 1 | A3 vs A1 | Kent United - B06 White B | 4 | vs. | BU11 (2006) Firehawks | 2 | Bracket - Saturday, November 12, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482296 | Harbor Ridge Middle School | 09:00 AM | MS | A1 vs A4 | BU11 (2006) Firehawks | 1 | vs. | Southlake Select B06 Red | 1 | 482295 | Hedden Elementary | 10:30 AM | 1 | A8 vs A7 | FME Cobras - Accetturo | 3 | vs. | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 8 | 482297 | Petrovitsky Park | 10:45 AM | 1 | A3 vs A5 | Kent United - B06 White B | 2 | vs. | FWFC B06 Select II | 3 | 482294 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:00 PM | Mod2 | A2 vs A6 | FWFC B06 Select | 1 | vs. | Southlake Rec B06 Purple | 1 | Bracket - Saturday, November 19, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482301 | Petrovitsky Park | 09:00 AM | 1 | A3 vs A7 | Kent United - B06 White B | 0 | vs. | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 2 | 482300 | Maywood Middle | 10:30 AM | 1 | A4 vs A6 | Southlake Select B06 Red | 8 | vs. | Southlake Rec B06 Purple | 1 | 482299 | Harbor Ridge Middle School | 12:00 PM | MS | A1 vs A5 | BU11 (2006) Firehawks | 0 | vs. | FWFC B06 Select II | 4 | 482298 | Sacajawea Middle School | 04:30 PM | 1 | A2 vs A8 | FWFC B06 Select | 3 | vs. | FME Cobras - Accetturo | 2 | Bracket - Sunday, November 20, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482279 | Walt Hundley | 04:45 PM | 1 | A7 vs A1 | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 4 | vs. | BU11 (2006) Firehawks | 3 | Bracket - Saturday, December 03, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482302 | Petrovitsky Park | 12:30 PM | 1 | A3 vs A2 | Kent United - B06 White B | 3 | vs. | FWFC B06 Select | 3 | 482305 | Hazen High School | 01:30 PM | 1 | A4 vs A8 | Southlake Select B06 Red | 7 | vs. | FME Cobras - Accetturo | 0 | 482304 | Hazen High School | 03:00 PM | 1 | A6 vs A1 | Southlake Rec B06 Purple | 2 | vs. | BU11 (2006) Firehawks | 1 | Bracket - Saturday, December 10, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 482303 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:00 PM | Mod | A5 vs A7 | FWFC B06 Select II | 1 | vs. | WS Raptors FC 06 - Dabbs | 4 |
|
|
| |
| |
| | |
|