2016 South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 14 Division 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016ssul.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=00E5910B-8FB8-4D69-8116-AC01DE89E15F&tournamentguid=92D9228A-3009-49F8-A359-FBC93AED8740&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A10 : CFSC B03 Howard33333 33333x30 53  60 
 A12 : Southlake Tukwila Little Sounders33133331303x26 31  40 
 A9 : Fircrest Eagles10133333333x26 26  39 
 A3 : UP Thunder 0333300333330x24 24  44 
 A6 : FME Quakes33333010310x20 10  31 
 A11 : CFSC B03 Virgin01003330313x17 6  47 
 A8 : Nortac Pact FC11303000033x14 -5  22 
 A2 : FWFC B03 Chaos03030003300x12 -7  24 
 A4 : WS Real Madrid 03-Sotelo30300 00300x9 -15  24 
 A1 : WS Dragons 03-Murphy30000130000 7 -25  15 
 A5 : FWFC B03 TNT Dynomite00330000000x6 -50  23 
 A13 : Vashon SeaDogs000000 031 x4 -23  18 
 A7 : Norpoint Force0000000 031x4 -25  15 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454088  Columbia Junior High  09:00 AM  1 A6 vs A11FME Quakes 7 vs.CFSC B03 Virgin6
 454086  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A7 vs A10Norpoint Force 0 vs.CFSC B03 Howard8
 454087  Wilson HS  09:00 AM  1 A8 vs A9Nortac Pact FC 0 vs.Fircrest Eagles0
 454089  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A5 vs A12FWFC B03 TNT Dynomite 0 vs.Southlake Tukwila Little Sounders9
 454091  Valley RidgePark  02:30 PM  3 A1 vs A2WS Dragons 03-Murphy 3 vs.FWFC B03 Chaos1
 454090  Valley RidgePark  04:15 PM  3 A4 vs A13WS Real Madrid 03-Sotelo 3 vs.Vashon SeaDogs2

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454094  TBD   --    --  A11 vs A8CFSC B03 Virgin 4 vs.Nortac Pact FC4
 454095  TBD   --    --  A12 vs A7Southlake Tukwila Little Sounders 6 vs.Norpoint Force2
 454093  Chambers Creek Park and Fields  10:30 AM  B A3 vs A1UP Thunder 03 4 vs.WS Dragons 03-Murphy1
 454092  Whittier Elementary  01:30 PM  1 A9 vs A10Fircrest Eagles 1 vs.CFSC B03 Howard4
 454097  McMurray Middle School  03:00 PM  B A13 vs A6Vashon SeaDogs 1 vs.FME Quakes4
 454096  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A2 vs A4FWFC B03 Chaos 8 vs.WS Real Madrid 03-Sotelo4

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454098  Southwood  09:00 AM  1 A10 vs A11CFSC B03 Howard 6 vs.CFSC B03 Virgin1
 454102  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A5 vs A3FWFC B03 TNT Dynomite 0 vs.UP Thunder 0311
 454103  Whittier Elementary  12:00 PM  1 A9 vs A12Fircrest Eagles 3 vs.Southlake Tukwila Little Sounders3
 454100  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A6 vs A2FME Quakes 3 vs.FWFC B03 Chaos0
 454099  Pending Availability  01:00 PM  - A8 vs A13Nortac Pact FC 4 vs.Vashon SeaDogs0
 454101  Delridge Playfield  02:30 PM  Sout A1 vs A4WS Dragons 03-Murphy 3 vs.WS Real Madrid 03-Sotelo4

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454107  TBD   --    --  A11 vs A12CFSC B03 Virgin 0 vs.Southlake Tukwila Little Sounders7
 454109  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A7 vs A3Norpoint Force 1 vs.UP Thunder 033
 454106  Wilson HS  09:00 AM  1 A8 vs A2Nortac Pact FC 0 vs.FWFC B03 Chaos2
 454104  Southwood  11:00 AM  1 A10 vs A13CFSC B03 Howard 6 vs.Vashon SeaDogs0
 454105  Hiawatha  12:00 PM  1 A4 vs A6WS Real Madrid 03-Sotelo 1 vs.FME Quakes3
 454108  Hiawatha  01:30 PM  1 A1 vs A5WS Dragons 03-Murphy 1 vs.FWFC B03 TNT Dynomite6

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454114  Browns Point Elementary School Field  02:30 AM  1 A7 vs A5Norpoint Force 2 vs.FWFC B03 TNT Dynomite7
 454110  Southwood  09:00 AM  1 A10 vs A2CFSC B03 Howard 8 vs.FWFC B03 Chaos1
 454111  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  A A3 vs A9UP Thunder 03 1 vs.Fircrest Eagles2
 454113  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A1FME Quakes 3 vs.WS Dragons 03-Murphy0
 454115  Pending Availability  10:00 AM  .. A12 vs A13Southlake Tukwila Little Sounders 2 vs.Vashon SeaDogs0
 454112  Wilson HS  11:30 AM  2 A8 vs A4Nortac Pact FC 6 vs.WS Real Madrid 03-Sotelo1

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454120  TBD   --    --  A11 vs A3CFSC B03 Virgin 4 vs.UP Thunder 032
 454116  Foster High School  10:00 AM  HS A12 vs A2Southlake Tukwila Little Sounders 0F vs.FWFC B03 Chaos
Forfeited Game
0
 454119  Browns Point Elementary School Field  12:30 PM  1 A7 vs A1Norpoint Force 0 vs.WS Dragons 03-Murphy0
 454118  Hiawatha  01:30 PM  1 A4 vs A10WS Real Madrid 03-Sotelo   vs.CFSC B03 Howard 

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454124  Southwood  09:00 AM  1 A10 vs A6CFSC B03 Howard 7 vs.FME Quakes1
 454123  Foster High School  10:00 AM  HS A12 vs A4Southlake Tukwila Little Sounders 4 vs.WS Real Madrid 03-Sotelo1
 454127  Hiawatha  10:30 AM  1 A1 vs A8WS Dragons 03-Murphy 3 vs.Nortac Pact FC0
 454126  Whittier Elementary  11:00 AM  1 A9 vs A7Fircrest Eagles 1 vs.Norpoint Force0
 454122  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A5 vs A11FWFC B03 TNT Dynomite 0 vs.CFSC B03 Virgin9
 454125  Chambers Creek Park and Fields  03:00 PM  B A3 vs A13UP Thunder 03 9 vs.Vashon SeaDogs1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454133  TBD   --    --  A11 vs A7CFSC B03 Virgin 5 vs.Norpoint Force4
 454131  Southwood  09:00 AM  5 A10 vs A8CFSC B03 Howard 9 vs.Nortac Pact FC2
 454132  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A12FME Quakes 0 vs.Southlake Tukwila Little Sounders0
 454128  Todd Beamer  11:00 AM  1 A2 vs A3FWFC B03 Chaos 1 vs.UP Thunder 035
 454129  Whittier Elementary  11:45 AM  1 A9 vs A1Fircrest Eagles 4 vs.WS Dragons 03-Murphy0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454134  TBD   --    --  A11 vs A9CFSC B03 Virgin 2 vs.Fircrest Eagles4
 454135  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A5FWFC B03 Chaos 4 vs.FWFC B03 TNT Dynomite1
 454136  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  B A3 vs A4UP Thunder 03 3 vs.WS Real Madrid 03-Sotelo2
 454138  Foster High School  10:00 AM  HS A12 vs A8Southlake Tukwila Little Sounders 3 vs.Nortac Pact FC0
 454139  Hiawatha  10:30 AM  1 A1 vs A10WS Dragons 03-Murphy 0 vs.CFSC B03 Howard4
 454137  McMurray Middle School  11:00 AM  A A13 vs A7Vashon SeaDogs   vs.Norpoint Force 

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454142  TBD   --    --  A11 vs A1CFSC B03 Virgin 8 vs.WS Dragons 03-Murphy3
 454144  Foster High School  10:00 AM  HS A12 vs A10Southlake Tukwila Little Sounders 0 vs.CFSC B03 Howard2
 454141  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  B A3 vs A6UP Thunder 03 3 vs.FME Quakes2
 454143  Browns Point Elementary School Field  12:00 PM  1 A7 vs A2Norpoint Force 1 vs.FWFC B03 Chaos6
 454145  McMurray Middle School  01:00 PM  B A13 vs A9Vashon SeaDogs 2 vs.Fircrest Eagles6
 454140  Delridge Playfield  02:00 PM  Nort A4 vs A5WS Real Madrid 03-Sotelo 4 vs.FWFC B03 TNT Dynomite3

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454130  McMurray Middle School  11:00 AM  A A13 vs A5Vashon SeaDogs 9 vs.FWFC B03 TNT Dynomite4

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454150  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A5 vs A6FWFC B03 TNT Dynomite 0 vs.FME Quakes6
 454146  Hiawatha  10:30 AM  1 A1 vs A12WS Dragons 03-Murphy 1 vs.Southlake Tukwila Little Sounders6
 454148  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A2 vs A9FWFC B03 Chaos 0 vs.Fircrest Eagles1
 454147  Hiawatha  12:00 PM  1 A4 vs A7WS Real Madrid 03-Sotelo 3 vs.Norpoint Force4
 454149  McMurray Middle School  01:00 PM  B A13 vs A11Vashon SeaDogs 3 vs.CFSC B03 Virgin3
 454151  Wilson HS  01:00 PM  2 A8 vs A3Nortac Pact FC 0 vs.UP Thunder 032

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454117  Whittier Elementary  10:15 AM  1 A9 vs A5Fircrest Eagles 14 vs.FWFC B03 TNT Dynomite0

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454155  Southwood  09:00 AM  1 A10 vs A3CFSC B03 Howard 6 vs.UP Thunder 031
 454154  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A11FWFC B03 Chaos 1 vs.CFSC B03 Virgin5
 454156  Surprise Lake Middle School  10:30 AM  1 A6 vs A7FME Quakes 1 vs.Norpoint Force1
 454153  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A5 vs A8FWFC B03 TNT Dynomite 2 vs.Nortac Pact FC4
 454157  Whittier Elementary  11:45 AM  1 A9 vs A4Fircrest Eagles 3 vs.WS Real Madrid 03-Sotelo1
 454152  McMurray Middle School  03:00 PM  A A13 vs A1Vashon SeaDogs   vs.WS Dragons 03-Murphy 

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 454121  Wilson HS  11:00 AM  1 A8 vs A6Nortac Pact FC 2 vs.FME Quakes1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.