|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 10, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454088 | Columbia Junior High | 09:00 AM | 1 | A6 vs A11 | FME Quakes | 7 | vs. | CFSC B03 Virgin | 6 | 454086 | Browns Point Elementary School Field | 09:00 AM | 1 | A7 vs A10 | Norpoint Force | 0 | vs. | CFSC B03 Howard | 8 | 454087 | Wilson HS | 09:00 AM | 1 | A8 vs A9 | Nortac Pact FC | 0 | vs. | Fircrest Eagles | 0 | 454089 | Saghalie Middle School | 01:00 PM | 1 | A5 vs A12 | FWFC B03 TNT Dynomite | 0 | vs. | Southlake Tukwila Little Sounders | 9 | 454091 | Valley RidgePark | 02:30 PM | 3 | A1 vs A2 | WS Dragons 03-Murphy | 3 | vs. | FWFC B03 Chaos | 1 | 454090 | Valley RidgePark | 04:15 PM | 3 | A4 vs A13 | WS Real Madrid 03-Sotelo | 3 | vs. | Vashon SeaDogs | 2 | Bracket - Saturday, September 17, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454094 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A8 | CFSC B03 Virgin | 4 | vs. | Nortac Pact FC | 4 | 454095 | TBD |
--
|
--
| A12 vs A7 | Southlake Tukwila Little Sounders | 6 | vs. | Norpoint Force | 2 | 454093 | Chambers Creek Park and Fields | 10:30 AM | B | A3 vs A1 | UP Thunder 03 | 4 | vs. | WS Dragons 03-Murphy | 1 | 454092 | Whittier Elementary | 01:30 PM | 1 | A9 vs A10 | Fircrest Eagles | 1 | vs. | CFSC B03 Howard | 4 | 454097 | McMurray Middle School | 03:00 PM | B | A13 vs A6 | Vashon SeaDogs | 1 | vs. | FME Quakes | 4 | 454096 | Saghalie Middle School | 03:00 PM | 1 | A2 vs A4 | FWFC B03 Chaos | 8 | vs. | WS Real Madrid 03-Sotelo | 4 | Bracket - Saturday, September 24, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454098 | Southwood | 09:00 AM | 1 | A10 vs A11 | CFSC B03 Howard | 6 | vs. | CFSC B03 Virgin | 1 | 454102 | Saghalie Middle School | 11:00 AM | 1 | A5 vs A3 | FWFC B03 TNT Dynomite | 0 | vs. | UP Thunder 03 | 11 | 454103 | Whittier Elementary | 12:00 PM | 1 | A9 vs A12 | Fircrest Eagles | 3 | vs. | Southlake Tukwila Little Sounders | 3 | 454100 | Columbia Junior High | 01:00 PM | 1 | A6 vs A2 | FME Quakes | 3 | vs. | FWFC B03 Chaos | 0 | 454099 | Pending Availability | 01:00 PM | - | A8 vs A13 | Nortac Pact FC | 4 | vs. | Vashon SeaDogs | 0 | 454101 | Delridge Playfield | 02:30 PM | Sout | A1 vs A4 | WS Dragons 03-Murphy | 3 | vs. | WS Real Madrid 03-Sotelo | 4 | Bracket - Saturday, October 01, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454107 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A12 | CFSC B03 Virgin | 0 | vs. | Southlake Tukwila Little Sounders | 7 | 454109 | Browns Point Elementary School Field | 09:00 AM | 1 | A7 vs A3 | Norpoint Force | 1 | vs. | UP Thunder 03 | 3 | 454106 | Wilson HS | 09:00 AM | 1 | A8 vs A2 | Nortac Pact FC | 0 | vs. | FWFC B03 Chaos | 2 | 454104 | Southwood | 11:00 AM | 1 | A10 vs A13 | CFSC B03 Howard | 6 | vs. | Vashon SeaDogs | 0 | 454105 | Hiawatha | 12:00 PM | 1 | A4 vs A6 | WS Real Madrid 03-Sotelo | 1 | vs. | FME Quakes | 3 | 454108 | Hiawatha | 01:30 PM | 1 | A1 vs A5 | WS Dragons 03-Murphy | 1 | vs. | FWFC B03 TNT Dynomite | 6 | Bracket - Saturday, October 08, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454114 | Browns Point Elementary School Field | 02:30 AM | 1 | A7 vs A5 | Norpoint Force | 2 | vs. | FWFC B03 TNT Dynomite | 7 | 454110 | Southwood | 09:00 AM | 1 | A10 vs A2 | CFSC B03 Howard | 8 | vs. | FWFC B03 Chaos | 1 | 454111 | Chambers Creek Park and Fields | 09:00 AM | A | A3 vs A9 | UP Thunder 03 | 1 | vs. | Fircrest Eagles | 2 | 454113 | Surprise Lake Middle School | 09:00 AM | 1 | A6 vs A1 | FME Quakes | 3 | vs. | WS Dragons 03-Murphy | 0 | 454115 | Pending Availability | 10:00 AM | .. | A12 vs A13 | Southlake Tukwila Little Sounders | 2 | vs. | Vashon SeaDogs | 0 | 454112 | Wilson HS | 11:30 AM | 2 | A8 vs A4 | Nortac Pact FC | 6 | vs. | WS Real Madrid 03-Sotelo | 1 | Bracket - Saturday, October 15, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454120 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A3 | CFSC B03 Virgin | 4 | vs. | UP Thunder 03 | 2 | 454116 | Foster High School | 10:00 AM | HS | A12 vs A2 | Southlake Tukwila Little Sounders | 0F | vs. | FWFC B03 Chaos Forfeited Game
| 0 | 454119 | Browns Point Elementary School Field | 12:30 PM | 1 | A7 vs A1 | Norpoint Force | 0 | vs. | WS Dragons 03-Murphy | 0 | 454118 | Hiawatha | 01:30 PM | 1 | A4 vs A10 | WS Real Madrid 03-Sotelo | | vs. | CFSC B03 Howard | | Bracket - Saturday, October 22, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454124 | Southwood | 09:00 AM | 1 | A10 vs A6 | CFSC B03 Howard | 7 | vs. | FME Quakes | 1 | 454123 | Foster High School | 10:00 AM | HS | A12 vs A4 | Southlake Tukwila Little Sounders | 4 | vs. | WS Real Madrid 03-Sotelo | 1 | 454127 | Hiawatha | 10:30 AM | 1 | A1 vs A8 | WS Dragons 03-Murphy | 3 | vs. | Nortac Pact FC | 0 | 454126 | Whittier Elementary | 11:00 AM | 1 | A9 vs A7 | Fircrest Eagles | 1 | vs. | Norpoint Force | 0 | 454122 | Saghalie Middle School | 01:00 PM | 1 | A5 vs A11 | FWFC B03 TNT Dynomite | 0 | vs. | CFSC B03 Virgin | 9 | 454125 | Chambers Creek Park and Fields | 03:00 PM | B | A3 vs A13 | UP Thunder 03 | 9 | vs. | Vashon SeaDogs | 1 | Bracket - Saturday, October 29, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454133 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A7 | CFSC B03 Virgin | 5 | vs. | Norpoint Force | 4 | 454131 | Southwood | 09:00 AM | 5 | A10 vs A8 | CFSC B03 Howard | 9 | vs. | Nortac Pact FC | 2 | 454132 | Surprise Lake Middle School | 09:00 AM | 1 | A6 vs A12 | FME Quakes | 0 | vs. | Southlake Tukwila Little Sounders | 0 | 454128 | Todd Beamer | 11:00 AM | 1 | A2 vs A3 | FWFC B03 Chaos | 1 | vs. | UP Thunder 03 | 5 | 454129 | Whittier Elementary | 11:45 AM | 1 | A9 vs A1 | Fircrest Eagles | 4 | vs. | WS Dragons 03-Murphy | 0 | Bracket - Saturday, November 05, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454134 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A9 | CFSC B03 Virgin | 2 | vs. | Fircrest Eagles | 4 | 454135 | Sacajawea Middle School | 09:00 AM | 1 | A2 vs A5 | FWFC B03 Chaos | 4 | vs. | FWFC B03 TNT Dynomite | 1 | 454136 | Chambers Creek Park and Fields | 09:00 AM | B | A3 vs A4 | UP Thunder 03 | 3 | vs. | WS Real Madrid 03-Sotelo | 2 | 454138 | Foster High School | 10:00 AM | HS | A12 vs A8 | Southlake Tukwila Little Sounders | 3 | vs. | Nortac Pact FC | 0 | 454139 | Hiawatha | 10:30 AM | 1 | A1 vs A10 | WS Dragons 03-Murphy | 0 | vs. | CFSC B03 Howard | 4 | 454137 | McMurray Middle School | 11:00 AM | A | A13 vs A7 | Vashon SeaDogs | | vs. | Norpoint Force | | Bracket - Saturday, November 12, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454142 | TBD |
--
|
--
| A11 vs A1 | CFSC B03 Virgin | 8 | vs. | WS Dragons 03-Murphy | 3 | 454144 | Foster High School | 10:00 AM | HS | A12 vs A10 | Southlake Tukwila Little Sounders | 0 | vs. | CFSC B03 Howard | 2 | 454141 | Chambers Creek Park and Fields | 11:00 AM | B | A3 vs A6 | UP Thunder 03 | 3 | vs. | FME Quakes | 2 | 454143 | Browns Point Elementary School Field | 12:00 PM | 1 | A7 vs A2 | Norpoint Force | 1 | vs. | FWFC B03 Chaos | 6 | 454145 | McMurray Middle School | 01:00 PM | B | A13 vs A9 | Vashon SeaDogs | 2 | vs. | Fircrest Eagles | 6 | 454140 | Delridge Playfield | 02:00 PM | Nort | A4 vs A5 | WS Real Madrid 03-Sotelo | 4 | vs. | FWFC B03 TNT Dynomite | 3 | Bracket - Sunday, November 13, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454130 | McMurray Middle School | 11:00 AM | A | A13 vs A5 | Vashon SeaDogs | 9 | vs. | FWFC B03 TNT Dynomite | 4 | Bracket - Saturday, November 19, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454150 | Saghalie Middle School | 09:00 AM | 1 | A5 vs A6 | FWFC B03 TNT Dynomite | 0 | vs. | FME Quakes | 6 | 454146 | Hiawatha | 10:30 AM | 1 | A1 vs A12 | WS Dragons 03-Murphy | 1 | vs. | Southlake Tukwila Little Sounders | 6 | 454148 | Sacajawea Middle School | 11:00 AM | 1 | A2 vs A9 | FWFC B03 Chaos | 0 | vs. | Fircrest Eagles | 1 | 454147 | Hiawatha | 12:00 PM | 1 | A4 vs A7 | WS Real Madrid 03-Sotelo | 3 | vs. | Norpoint Force | 4 | 454149 | McMurray Middle School | 01:00 PM | B | A13 vs A11 | Vashon SeaDogs | 3 | vs. | CFSC B03 Virgin | 3 | 454151 | Wilson HS | 01:00 PM | 2 | A8 vs A3 | Nortac Pact FC | 0 | vs. | UP Thunder 03 | 2 | Bracket - Sunday, November 20, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454117 | Whittier Elementary | 10:15 AM | 1 | A9 vs A5 | Fircrest Eagles | 14 | vs. | FWFC B03 TNT Dynomite | 0 | Bracket - Saturday, December 03, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454155 | Southwood | 09:00 AM | 1 | A10 vs A3 | CFSC B03 Howard | 6 | vs. | UP Thunder 03 | 1 | 454154 | Sacajawea Middle School | 09:00 AM | 1 | A2 vs A11 | FWFC B03 Chaos | 1 | vs. | CFSC B03 Virgin | 5 | 454156 | Surprise Lake Middle School | 10:30 AM | 1 | A6 vs A7 | FME Quakes | 1 | vs. | Norpoint Force | 1 | 454153 | Saghalie Middle School | 11:00 AM | 1 | A5 vs A8 | FWFC B03 TNT Dynomite | 2 | vs. | Nortac Pact FC | 4 | 454157 | Whittier Elementary | 11:45 AM | 1 | A9 vs A4 | Fircrest Eagles | 3 | vs. | WS Real Madrid 03-Sotelo | 1 | 454152 | McMurray Middle School | 03:00 PM | A | A13 vs A1 | Vashon SeaDogs | | vs. | WS Dragons 03-Murphy | | Bracket - Saturday, December 10, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 454121 | Wilson HS | 11:00 AM | 1 | A8 vs A6 | Nortac Pact FC | 2 | vs. | FME Quakes | 1 |
|
|
| |
| |
| | |
|