|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Sunday, September 11, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473912 | Whittier Elementary | 12:00 AM | 1 | A3 vs Bye | Fircrest Kistler | | vs. | Bye | | 473913 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | B | A4 vs A11 | LSDSC Avanti United FC G01 | 0 | vs. | UP Firecrackers | 5 | 473915 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A1 vs A2 | WS Blue Strikers 02-Brown | 2 | vs. | Vashon Harpies | 2 | 473911 | Surprise Lake Middle School | 02:00 PM | 1 | A7 vs A9 | FME Storm | 1 | vs. | MpVSA G02 Simmons/Woods | 4 | 473914 | Walt Hundley | 03:30 PM | 1 | A6 vs A8 | WS Golden Eagles 02-OByrne | 4 | vs. | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 1 | 473916 | Sacajawea Middle School | 04:00 PM | 1 | A5 vs A10 | FWFC G02 Explosion | 0 | vs. | Norpoint Lady Barcelona | 4 | Bracket - Sunday, September 18, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473922 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A5 | Bye | | vs. | FWFC G02 Explosion | | 473917 | TBD |
--
|
--
| A10 vs A6 | Norpoint Lady Barcelona | 2 | vs. | WS Golden Eagles 02-OByrne | 3 | 473920 | McMurray Middle School | 11:00 AM | A | A2 vs A4 | Vashon Harpies | 2 | vs. | LSDSC Avanti United FC G01 | 6 | 473921 | Goodman MS | 11:30 AM | 1 | A8 vs A9 | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 2 | vs. | MpVSA G02 Simmons/Woods | 5 | 473919 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A1 vs A3 | WS Blue Strikers 02-Brown | 1 | vs. | Fircrest Kistler | 4 | 473918 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | B | A11 vs A7 | UP Firecrackers | 8 | vs. | FME Storm | 0 | Bracket - Saturday, September 24, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473925 | Surprise Lake Middle School | 12:00 PM | 1 | A7 vs A2 | FME Storm | 0 | vs. | Vashon Harpies | 1 | Bracket - Sunday, September 25, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473924 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | A | A4 vs A1 | LSDSC Avanti United FC G01 | 4 | vs. | WS Blue Strikers 02-Brown | 0 | 473927 | Peninsula High School | 09:30 AM | 3 | A8 vs A11 | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 2 | vs. | UP Firecrackers | 0 | 473926 | Pending Availability | 12:30 PM | - | A6 vs Bye | WS Golden Eagles 02-OByrne | | vs. | Bye | | 473923 | Saghalie Middle School | 02:00 PM | 1 | A5 vs A3 | FWFC G02 Explosion | 2 | vs. | Fircrest Kistler | 4 | 473928 | Ravensdale | 02:00 PM | 3 | A9 vs A10 | MpVSA G02 Simmons/Woods | 4 | vs. | Norpoint Lady Barcelona | 2 | Bracket - Saturday, October 01, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473934 | Fife High School | 09:00 AM | 1 | A7 vs A4 | FME Storm | 0 | vs. | LSDSC Avanti United FC G01 | 5 | 473933 | Browns Point Elementary School Field | 11:00 AM | 1 | A10 vs A11 | Norpoint Lady Barcelona | 4 | vs. | UP Firecrackers | 1 | Bracket - Sunday, October 02, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473930 | TBD |
--
|
--
| A9 vs Bye | MpVSA G02 Simmons/Woods | | vs. | Bye | | 473932 | Whittier Elementary | 12:00 PM | 1 | A3 vs A6 | Fircrest Kistler | 1 | vs. | WS Golden Eagles 02-OByrne | 1 | 473931 | Sacajawea Middle School | 12:00 PM | 1 | A5 vs A1 | FWFC G02 Explosion | 4 | vs. | WS Blue Strikers 02-Brown | 4 | 473929 | McMurray Middle School | 03:00 PM | A | A2 vs A8 | Vashon Harpies | 2 | vs. | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 3 | Bracket - Sunday, October 09, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473935 | Pending Availability | 12:00 AM | --- | A10 vs A2 | Norpoint Lady Barcelona | 3 | vs. | Vashon Harpies | 0 | 473936 | TBD |
--
|
--
| A11 vs Bye | UP Firecrackers | | vs. | Bye | | 473938 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A1 | FME Storm | 1 | vs. | WS Blue Strikers 02-Brown | 2 | 473939 | Peninsula High School | 09:30 AM | 3 | A8 vs A4 | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 2 | vs. | LSDSC Avanti United FC G01 | 2 | 473940 | Ravensdale | 11:00 AM | 3 | A9 vs A3 | MpVSA G02 Simmons/Woods | 2 | vs. | Fircrest Kistler | 2 | 473937 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A6 vs A5 | WS Golden Eagles 02-OByrne | 4 | vs. | FWFC G02 Explosion | 0 | Bracket - Sunday, October 16, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473944 | McMurray Middle School | 12:00 AM | A | Bye vs A2 | Bye | | vs. | Vashon Harpies | | 473946 | Gig Harbor High School | 09:30 AM | 1 | A8 vs A7 | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | | vs. | FME Storm | | 473945 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | B | A4 vs A10 | LSDSC Avanti United FC G01 | 1 | vs. | Norpoint Lady Barcelona | 6 | 473942 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A6 vs A1 | WS Golden Eagles 02-OByrne | 1 | vs. | WS Blue Strikers 02-Brown | 0 | 473943 | Ravensdale | 02:00 PM | 3 | A9 vs A5 | MpVSA G02 Simmons/Woods | | vs. | FWFC G02 Explosion | | Bracket - Saturday, October 22, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473952 | Browns Point Elementary School Field | 10:30 AM | 1 | A10 vs A7 | Norpoint Lady Barcelona | 5 | vs. | FME Storm | 0 | Bracket - Sunday, October 23, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473949 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A4 | Bye | | vs. | LSDSC Avanti United FC G01 | | 473948 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A1 vs A8 | WS Blue Strikers 02-Brown | 1 | vs. | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 0 | 473951 | Delridge Playfield | 02:30 PM | Sout | A6 vs A9 | WS Golden Eagles 02-OByrne | 3 | vs. | MpVSA G02 Simmons/Woods | 2 | 473947 | Saghalie Middle School | 04:00 PM | 1 | A5 vs A11 | FWFC G02 Explosion | 1 | vs. | UP Firecrackers | 2 | Bracket - Saturday, October 29, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473955 | Whittier Elementary | 01:30 PM | 1 | A3 vs A4 | Fircrest Kistler | 3 | vs. | LSDSC Avanti United FC G01 | 2 | 473957 | Browns Point Elementary School Field | 02:30 PM | 1 | A10 vs A8 | Norpoint Lady Barcelona | 2 | vs. | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 3 | Bracket - Sunday, October 30, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473953 | TBD |
--
|
--
| A7 vs Bye | FME Storm | | vs. | Bye | | 473958 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | B | A11 vs A6 | UP Firecrackers | 0 | vs. | WS Golden Eagles 02-OByrne | 1 | 473956 | McMurray Middle School | 01:00 PM | A | A2 vs A5 | Vashon Harpies | 3 | vs. | FWFC G02 Explosion | 0 | 473954 | Ravensdale | 03:15 PM | 3 | A9 vs A1 | MpVSA G02 Simmons/Woods | 3 | vs. | WS Blue Strikers 02-Brown | 2 | Bracket - Saturday, November 05, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473962 | Whittier Elementary | 12:15 AM | 1 | A3 vs A7 | Fircrest Kistler | 6 | vs. | FME Storm | 1 | Bracket - Sunday, November 06, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473961 | TBD |
--
|
--
| A8 vs Bye | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | | vs. | Bye | | 473960 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A1 vs A10 | WS Blue Strikers 02-Brown | 0 | vs. | Norpoint Lady Barcelona | 4 | 473964 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | B | A11 vs A9 | UP Firecrackers | 2 | vs. | MpVSA G02 Simmons/Woods | 2 | 473963 | Fort Steilacoom Park | 01:00 PM | A | A4 vs A5 | LSDSC Avanti United FC G01 | 6 | vs. | FWFC G02 Explosion | 1 | 473959 | Delridge Playfield | 02:30 PM | Sout | A6 vs A2 | WS Golden Eagles 02-OByrne | 4 | vs. | Vashon Harpies | 0 | Bracket - Saturday, November 12, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473941 | Chambers Creek Park and Fields | 11:00 AM | A | A11 vs A3 | UP Firecrackers | 2 | vs. | Fircrest Kistler | 2 | Bracket - Sunday, November 13, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473968 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A10 | Bye | | vs. | Norpoint Lady Barcelona | | 473966 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | A | A4 vs A6 | LSDSC Avanti United FC G01 | 2 | vs. | WS Golden Eagles 02-OByrne | 2 | 473969 | Whittier Elementary | 12:00 PM | 1 | A3 vs A8 | Fircrest Kistler | 2 | vs. | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 4 | 473965 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | A1 vs A11 | WS Blue Strikers 02-Brown | 1 | vs. | UP Firecrackers | 0 | 473970 | McMurray Middle School | 01:00 PM | A | A2 vs A9 | Vashon Harpies | 4 | vs. | MpVSA G02 Simmons/Woods | 8 | 473967 | Saghalie Middle School | 04:00 PM | 1 | A5 vs A7 | FWFC G02 Explosion | 3 | vs. | FME Storm | 0 | Bracket - Sunday, November 20, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473975 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A1 | Bye | | vs. | WS Blue Strikers 02-Brown | | 473976 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | B | A4 vs A9 | LSDSC Avanti United FC G01 | 0 | vs. | MpVSA G02 Simmons/Woods | 1 | 473971 | Surprise Lake Middle School | 09:30 AM | 1 | A7 vs A6 | FME Storm | 0 | vs. | WS Golden Eagles 02-OByrne | 2 | 473973 | Whittier Elementary | 12:00 PM | 1 | A3 vs A10 | Fircrest Kistler | 1 | vs. | Norpoint Lady Barcelona | 5 | 473974 | McMurray Middle School | 03:00 PM | A | A2 vs A11 | Vashon Harpies | 1 | vs. | UP Firecrackers | 3 | 473972 | Saghalie Middle School | 04:00 PM | 1 | A5 vs A8 | FWFC G02 Explosion | 5 | vs. | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 3 | Bracket - Saturday, December 03, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473950 | McMurray Middle School | 11:00 AM | A | A2 vs A3 | Vashon Harpies | 1 | vs. | Fircrest Kistler | 3 | 473982 | Browns Point Elementary School Field | 11:30 AM | 1 | A10 vs A5 | Norpoint Lady Barcelona | 4 | vs. | FWFC G02 Explosion | 3 | Bracket - Sunday, December 04, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 473978 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A3 | Bye | 0 | vs. | Fircrest Kistler | 1 | 473979 | Curtis High School | 11:00 AM | 1 | A11 vs A4 | UP Firecrackers | 0 | vs. | LSDSC Avanti United FC G01 | 1 | 473980 | Sehmel Homestead Park | 11:30 AM | 1 | A8 vs A6 | Harbor Soccer Club - GU16 United 2001 | 0 | vs. | WS Golden Eagles 02-OByrne | 2 | 473981 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | A1 vs A2 | WS Blue Strikers 02-Brown | 4 | vs. | Vashon Harpies | 4 | 473977 | Ravensdale | 02:00 PM | 3 | A9 vs A7 | MpVSA G02 Simmons/Woods | 4 | vs. | FME Storm | 0 |
|
|
| |
| |
| | |
|