|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Sunday, September 11, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492805 | TBD |
--
|
--
| A3 vs Bye | Southlake Select B98 Lightning | | vs. | Bye | | 492803 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 12:00 PM | Full | A5 vs A8 | FWFC B99 Sounders | 3 | vs. | CFSC-MRFC B99 Peters | 2 | 492807 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | A4 vs A9 | WS Predators 99-Pimblett | 0 | vs. | Vashon Riptide BU19 | 2 | 492804 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A1 vs A2 | WS Shock 99-Day | 6 | vs. | WS Strykers 98-Robinson | 5 | 492806 | Chambers Creek Park and Fields | 03:00 PM | A | A6 vs A7 | UP Blue Starz 99 | 7 | vs. | UP Cobras | 6 | Bracket - Sunday, September 18, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492812 | TBD |
--
|
--
| A5 vs Bye | FWFC B99 Sounders | | vs. | Bye | | 492811 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | A | A7 vs A8 | UP Cobras | 6 | vs. | CFSC-MRFC B99 Peters | 1 | 492808 | Delridge Playfield | 02:30 PM | Nort | A1 vs A3 | WS Shock 99-Day | 0 | vs. | Southlake Select B98 Lightning | 0 | 492810 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A2 vs A4 | WS Strykers 98-Robinson | 5 | vs. | WS Predators 99-Pimblett | 1 | 492809 | Chambers Creek Park and Fields | 03:00 PM | A | A6 vs A9 | UP Blue Starz 99 | 1 | vs. | Vashon Riptide BU19 | 9 | Bracket - Saturday, September 24, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492813 | Todd Beamer | 11:00 AM | 1 | A5 vs A3 | FWFC B99 Sounders | 1 | vs. | Southlake Select B98 Lightning | 3 | 492817 | Eismann Elementary | 01:30 PM | 01 | A8 vs A9 | CFSC-MRFC B99 Peters | 1 | vs. | Vashon Riptide BU19 | 10 | Bracket - Sunday, September 25, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492816 | Chambers Creek Park and Fields | 06:00 AM | A | A7 vs Bye | UP Cobras | | vs. | Bye | | 492815 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A4 vs A1 | WS Predators 99-Pimblett | 4 | vs. | WS Shock 99-Day | 5 | 492814 | Chambers Creek Park and Fields | 03:00 PM | A | A6 vs A2 | UP Blue Starz 99 | 4 | vs. | WS Strykers 98-Robinson | 1 | Bracket - Sunday, October 02, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492818 | TBD |
--
|
--
| A3 vs A7 | Southlake Select B98 Lightning | 6 | vs. | UP Cobras | 3 | 492820 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A2 | CFSC-MRFC B99 Peters | 1 | vs. | WS Strykers 98-Robinson | 5 | 492821 | TBD |
--
|
--
| A9 vs Bye | Vashon Riptide BU19 | | vs. | Bye | | 492822 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | A | A6 vs A4 | UP Blue Starz 99 | 2 | vs. | WS Predators 99-Pimblett | 1 | 492819 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A1 vs A5 | WS Shock 99-Day | 6 | vs. | FWFC B99 Sounders | 1 | Bracket - Sunday, October 09, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492823 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A4 | CFSC-MRFC B99 Peters | 2 | vs. | WS Predators 99-Pimblett | 5 | 492824 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A2 | Bye | | vs. | WS Strykers 98-Robinson | | 492825 | Chambers Creek Park and Fields | 11:00 AM | A | A7 vs A5 | UP Cobras | 4 | vs. | FWFC B99 Sounders | 1 | 492826 | Chambers Creek Park and Fields | 03:00 PM | A | A6 vs A1 | UP Blue Starz 99 | 1 | vs. | WS Shock 99-Day | 2 | 492827 | McMurray Middle School | 03:00 PM | A | A9 vs A3 | Vashon Riptide BU19 | 2 | vs. | Southlake Select B98 Lightning | 2 | Bracket - Saturday, October 15, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492828 | Bonney Lake Mt View Middle School | 01:00 PM | 01 | A8 vs A6 | CFSC-MRFC B99 Peters | 1 | vs. | UP Blue Starz 99 | 2 | Bracket - Sunday, October 16, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492831 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A4 | Bye | | vs. | WS Predators 99-Pimblett | | 492830 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A2 vs A3 | WS Strykers 98-Robinson | 1 | vs. | Southlake Select B98 Lightning | 4 | Bracket - Sunday, October 23, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492833 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A6 | Bye | | vs. | UP Blue Starz 99 | | 492835 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | A4 vs A3 | WS Predators 99-Pimblett | 0 | vs. | Southlake Select B98 Lightning | 2 | 492836 | Delridge Playfield | 02:30 PM | Nort | A1 vs A8 | WS Shock 99-Day | 7 | vs. | CFSC-MRFC B99 Peters | 3 | 492837 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A2 vs A5 | WS Strykers 98-Robinson | 4 | vs. | FWFC B99 Sounders | 2 | 492834 | McMurray Middle School | 03:00 PM | A | A9 vs A7 | Vashon Riptide BU19 | 6 | vs. | UP Cobras | 2 | Bracket - Sunday, October 30, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492840 | TBD |
--
|
--
| A3 vs A6 | Southlake Select B98 Lightning | 9 | vs. | UP Blue Starz 99 | 0 | 492841 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A8 | Bye | | vs. | CFSC-MRFC B99 Peters | | 492839 | Chambers Creek Park and Fields | 11:00 AM | A | A7 vs A2 | UP Cobras | 3 | vs. | WS Strykers 98-Robinson | 5 | 492838 | McMurray Middle School | 11:00 AM | A | A9 vs A1 | Vashon Riptide BU19 | 8 | vs. | WS Shock 99-Day | 0 | 492842 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A4 vs A5 | WS Predators 99-Pimblett | 0 | vs. | FWFC B99 Sounders | 1 | Bracket - Saturday, November 05, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492843 | Saghalie Middle School | 11:00 AM | 1 | A5 vs A6 | FWFC B99 Sounders | 3 | vs. | UP Blue Starz 99 | 2 | 492832 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | A | A7 vs A1 | UP Cobras | 5 | vs. | WS Shock 99-Day | 5 | Bracket - Sunday, November 06, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492845 | TBD |
--
|
--
| A3 vs A8 | Southlake Select B98 Lightning | 5 | vs. | CFSC-MRFC B99 Peters | 0 | 492846 | Pending Availability |
--
|
--
| A1 vs Bye | WS Shock 99-Day | | vs. | Bye | | 492847 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | A4 vs A7 | WS Predators 99-Pimblett | 3 | vs. | UP Cobras | 9 | 492844 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A2 vs A9 | WS Strykers 98-Robinson | 0 | vs. | Vashon Riptide BU19 | 6 | Bracket - Saturday, November 12, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492848 | White River HS | 05:00 PM | 01 | A8 vs A5 | CFSC-MRFC B99 Peters | 0 | vs. | FWFC B99 Sounders | 1 | Bracket - Sunday, November 13, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492850 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A3 | Bye | | vs. | Southlake Select B98 Lightning | | 492851 | Chambers Creek Park and Fields | 11:00 AM | A | A7 vs A6 | UP Cobras | 4 | vs. | UP Blue Starz 99 | 8 | 492849 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A2 vs A1 | WS Strykers 98-Robinson | 3 | vs. | WS Shock 99-Day | 4 | 492852 | McMurray Middle School | 03:00 PM | A | A9 vs A4 | Vashon Riptide BU19 | 9 | vs. | WS Predators 99-Pimblett | 1 | Bracket - Saturday, November 19, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492858 | Foster High School | 10:00 AM | HS | A3 vs A5 | Southlake Select B98 Lightning | 7 | vs. | FWFC B99 Sounders | 1 | 492856 | White River HS | 03:00 PM | 01 | A8 vs A7 | CFSC-MRFC B99 Peters | 4 | vs. | UP Cobras | 5 | Bracket - Sunday, November 20, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492857 | TBD |
--
|
--
| A5 vs Bye | FWFC B99 Sounders | | vs. | Bye | | 492854 | Chambers Creek Park and Fields | 01:00 PM | A | A6 vs A9 | UP Blue Starz 99 | 0 | vs. | Vashon Riptide BU19 | 7 | 492853 | Foster High School | 01:15 PM | HS | A3 vs A1 | Southlake Select B98 Lightning | 4 | vs. | WS Shock 99-Day | 1 | 492855 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | A4 vs A2 | WS Predators 99-Pimblett | 2 | vs. | WS Strykers 98-Robinson | 5 | 492829 | Saghalie Middle School | 06:00 PM | 1 | A5 vs A9 | FWFC B99 Sounders | 0 | vs. | Vashon Riptide BU19 | 5 | Bracket - Sunday, December 04, 2016Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 492861 | TBD |
--
|
--
| Bye vs A7 | Bye | | vs. | UP Cobras | | 492859 | Sealth Stadium | 02:30 PM | Stdm | A2 vs A6 | WS Strykers 98-Robinson | 6 | vs. | UP Blue Starz 99 | 3 | 492862 | Harbor School Vashon | 03:00 PM | 1 | A9 vs A8 | Vashon Riptide BU19 | 0F | vs. | CFSC-MRFC B99 Peters Forfeited Game
| 0 | 492860 | Walt Hundley | 03:30 PM | 1 | A1 vs A4 | WS Shock 99-Day | 5 | vs. | WS Predators 99-Pimblett | 3 |
|
|
| |
| |
| | |
|