2016 South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 12 Division 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016ssul.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=9BF40E5A-8258-43DD-95A0-CB50BCC83EDE&tournamentguid=92D9228A-3009-49F8-A359-FBC93AED8740&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A6 : WS South Park 05-Rivera13333 333333xxxx31 46  61 
 A4 : WS FC Westside Spike 05-Escame310033033333xxxx25 19  28 
 A1 : WS Blue Dragons 05-Alessi033301303003xxxx19 -3  28 
 A7 : CFSC B05 Bruhn33 101333001xxxx18 -3  18 
 A2 : WS Blue Waves 05-Rehkopf310111330300xxxx16 -5  24 
 A8 : FWFC B05 Wolverines00310 033031xxxx14 -8  24 
 A5 : WS Firebreathers 05-Liddell1 0031300003xxxx11 -6  24 
 A11 : MVSA B05 Terminators00003 000330xxxx9 -14  23 
 A10 : Southlake Rec B05 Black10 310000030xxxx8 -11  16 
 A3 : WS FC Blaze 05-Prisbrey 0310 000300xxxx7 -18  12 
 Bye13          xxxx4 3  5 
 Bye        xxxxxxxx0 0  0 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482309  TBD   --    --  A7 vs A8CFSC B05 Bruhn 2 vs.FWFC B05 Wolverines0
 482310  EC Hughes  09:30 AM  WEST A1 vs A2WS Blue Dragons 05-Alessi 1 vs.WS Blue Waves 05-Rehkopf3
 482307  EC Hughes  11:00 AM  WEST A3 vs ByeWS FC Blaze 05-Prisbrey   vs.Bye 
 482311  EC Hughes  11:00 AM  EAST A5 vs A10WS Firebreathers 05-Liddell 3 vs.Southlake Rec B05 Black3
 482308  EC Hughes  02:00 PM  EAST A4 vs A11WS FC Westside Spike 05-Escame 6 vs.MVSA B05 Terminators1
 482306  EC Hughes  02:00 PM  WEST A6 vs ByeWS South Park 05-Rivera 0 vs.Bye0

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482312  TBD   --    --  A10 vs A7Southlake Rec B05 Black 0 vs.CFSC B05 Bruhn1
 482313  TBD   --    --  A11 vs A6MVSA B05 Terminators 3 vs.WS South Park 05-Rivera7
 482317  TBD   --    --  Bye vs A5Bye   vs.WS Firebreathers 05-Liddell 
 482316  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A8 vs ByeFWFC B05 Wolverines 2 vs.Bye5
 482314  EC Hughes  12:30 PM  WEST A1 vs A3WS Blue Dragons 05-Alessi 4 vs.WS FC Blaze 05-Prisbrey1
 482315  Walt Hundley  01:30 PM  1 A2 vs A4WS Blue Waves 05-Rehkopf 1 vs.WS FC Westside Spike 05-Escame1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482321  TBD   --    --  A7 vs ByeCFSC B05 Bruhn   vs.Bye 
 482323  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  C Bye vs A10Bye   vs.Southlake Rec B05 Black 
 482319  EC Hughes  11:00 AM  WEST A4 vs A1WS FC Westside Spike 05-Escame 0 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1
 482318  EC Hughes  12:30 PM  EAST A5 vs A3WS Firebreathers 05-Liddell 1 vs.WS FC Blaze 05-Prisbrey2
 482322  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A11FWFC B05 Wolverines 2 vs.MVSA B05 Terminators1
 482320  Walt Hundley  04:30 PM  1 A6 vs A2WS South Park 05-Rivera 5 vs.WS Blue Waves 05-Rehkopf2

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482328  TBD   --    --  A10 vs A11Southlake Rec B05 Black 4 vs.MVSA B05 Terminators1
 482325  TBD   --    --  Bye vs ByeBye   vs.Bye 
 482324  EC Hughes  09:30 AM  EAST A2 vs A8WS Blue Waves 05-Rehkopf 5 vs.FWFC B05 Wolverines5
 482327  EC Hughes  11:00 AM  WEST A3 vs A7WS FC Blaze 05-Prisbrey 2 vs.CFSC B05 Bruhn2
 482326  EC Hughes  11:00 AM  EAST A5 vs A1WS Firebreathers 05-Liddell 0 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi3
 482329  EC Hughes  03:30 PM  EAST A6 vs A4WS South Park 05-Rivera 4 vs.WS FC Westside Spike 05-Escame2

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482334  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A8 vs A4FWFC B05 Wolverines 0 vs.WS FC Westside Spike 05-Escame4
 482333  EC Hughes  09:30 AM  WEST A6 vs A1WS South Park 05-Rivera 8 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1
 482332  Southwood  12:00 PM  8 A7 vs A5CFSC B05 Bruhn 0 vs.WS Firebreathers 05-Liddell2
 482330  Maywood Middle  01:30 PM  1 A10 vs A2Southlake Rec B05 Black 2 vs.WS Blue Waves 05-Rehkopf2
 482331  EC Hughes  05:00 PM  EAST A3 vs A11WS FC Blaze 05-Prisbrey 0 vs.MVSA B05 Terminators6

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482336  Ravensdale  08:30 AM  3 A11 vs A3MVSA B05 Terminators   vs.WS FC Blaze 05-Prisbrey 
 482340  Walt Hundley  09:00 AM  1 A4 vs A10WS FC Westside Spike 05-Escame 0F vs.Southlake Rec B05 Black
Forfeited Game
0
 482337  Southwood  09:00 AM  8 A7 vs A1CFSC B05 Bruhn 2 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi2
 482339  EC Hughes  11:00 AM  EAST A5 vs A2WS Firebreathers 05-Liddell 1 vs.WS Blue Waves 05-Rehkopf1
 482341  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A8 vs A6FWFC B05 Wolverines   vs.WS South Park 05-Rivera 

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482344  TBD   --    --  Bye vs ByeBye   vs.Bye 
 482343  Walt Hundley  10:30 AM  1 A1 vs A8WS Blue Dragons 05-Alessi 5 vs.FWFC B05 Wolverines0
 482342  EC Hughes  11:00 AM  EAST A5 vs A11WS Firebreathers 05-Liddell 7 vs.MVSA B05 Terminators1
 482347  Maywood Middle  12:00 PM  1 A10 vs A6Southlake Rec B05 Black 1 vs.WS South Park 05-Rivera8
 482345  EC Hughes  12:30 PM  EAST A2 vs A3WS Blue Waves 05-Rehkopf 4 vs.WS FC Blaze 05-Prisbrey1
 482346  Southwood  04:00 PM  8 A7 vs A4CFSC B05 Bruhn 0F vs.WS FC Westside Spike 05-Escame
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482351  EC Hughes  09:30 AM  WEST A2 vs A5WS Blue Waves 05-Rehkopf 3 vs.WS Firebreathers 05-Liddell1
 482350  EC Hughes  11:00 AM  WEST A3 vs A4WS FC Blaze 05-Prisbrey 0 vs.WS FC Westside Spike 05-Escame1
 482352  Maywood Middle  01:30 PM  1 A10 vs A8Southlake Rec B05 Black 0 vs.FWFC B05 Wolverines2
 482348  EC Hughes  02:00 PM  WEST A6 vs A1WS South Park 05-Rivera 8 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi2
 482353  Ravensdale  02:45 PM  3 A11 vs A7MVSA B05 Terminators 1 vs.CFSC B05 Bruhn3

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482359  TBD   --    --  A11 vs A8MVSA B05 Terminators 1 vs.FWFC B05 Wolverines3
 482356  TBD   --    --  Bye vs ByeBye   vs.Bye 
 482358  Walt Hundley  09:00 AM  1 A4 vs A5WS FC Westside Spike 05-Escame 2 vs.WS Firebreathers 05-Liddell1
 482357  EC Hughes  11:00 AM  WEST A3 vs A6WS FC Blaze 05-Prisbrey 1 vs.WS South Park 05-Rivera4
 482355  EC Hughes  12:30 PM  WEST A1 vs A10WS Blue Dragons 05-Alessi 4 vs.Southlake Rec B05 Black2
 482354  Southwood  01:30 PM  8 A7 vs A2CFSC B05 Bruhn 5 vs.WS Blue Waves 05-Rehkopf0

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482361  EC Hughes  11:00 AM  WEST A4 vs A7WS FC Westside Spike 05-Escame 6 vs.CFSC B05 Bruhn0
 482362  EC Hughes  11:00 AM  EAST A5 vs A6WS Firebreathers 05-Liddell 0 vs.WS South Park 05-Rivera6
 482364  EC Hughes  12:30 PM  EAST A3 vs A8WS FC Blaze 05-Prisbrey 3 vs.FWFC B05 Wolverines1
 482363  EC Hughes  02:00 PM  WEST A2 vs A10WS Blue Waves 05-Rehkopf 2 vs.Southlake Rec B05 Black0
 482360  EC Hughes  03:30 PM  WEST A1 vs A11WS Blue Dragons 05-Alessi 2 vs.MVSA B05 Terminators3

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482370  TBD   --    --  Bye vs ByeBye   vs.Bye 
 482369  EC Hughes  09:30 AM  WEST A2 vs A11WS Blue Waves 05-Rehkopf 1 vs.MVSA B05 Terminators5
 482368  EC Hughes  09:30 AM  EAST A3 vs A10WS FC Blaze 05-Prisbrey 0 vs.Southlake Rec B05 Black2
 482371  EC Hughes  11:00 AM  WEST A1 vs A4WS Blue Dragons 05-Alessi 1 vs.WS FC Westside Spike 05-Escame4
 482367  EC Hughes  11:00 AM  EAST A5 vs A8WS Firebreathers 05-Liddell 4 vs.FWFC B05 Wolverines7
 482366  EC Hughes  03:30 PM  EAST A6 vs A7WS South Park 05-Rivera 6 vs.CFSC B05 Bruhn1

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482375  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:30 AM  Mod2 A8 vs A7FWFC B05 Wolverines 2 vs.CFSC B05 Bruhn2

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482372  TBD   --    --  Bye vs ByeBye   vs.Bye 
 482377  Maywood Middle  12:00 PM  1 A10 vs A5Southlake Rec B05 Black 2 vs.WS Firebreathers 05-Liddell4
 482374  Ravensdale  03:30 PM  3 A11 vs A4MVSA B05 Terminators 0 vs.WS FC Westside Spike 05-Escame2
 482376  Walt Hundley  04:30 PM  1 A1 vs A2WS Blue Dragons 05-Alessi 2 vs.WS Blue Waves 05-Rehkopf0
 482373  Walt Hundley  06:00 PM  1 A6 vs A3WS South Park 05-Rivera 5 vs.WS FC Blaze 05-Prisbrey2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.