2016 South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 12 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016ssul.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=63605DB1-C964-4233-BBA1-96CC80334E7D&tournamentguid=92D9228A-3009-49F8-A359-FBC93AED8740&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A9 : STU Evolution B04 Black13333 333 3328 57  71 
 A6 : Norpoint Renegades B0511333333033026 27  51 
 A11 : UP Crusaders31303030333325 31  57 
 A8 : Southlake Select B05 Red30033333101121 -7  24 
 A10 : STU Evolution B05 Yellow330330033 3021 18  53 
 A5 : Kent United - B05 Green A0 330 33131320 16  34 
 A7 : Nortac Hounds00333003301 16 -3  35 
 A3 : BU12 (2005) Rockets 300031001  8 -12  12 
 A12 : WS King Tigers 05-Palmer  000 30003 6 -9  27 
 A1 : Blackhills FC B05 White C3030000000  6 -37  16 
 A2 : BU12 (2005) Harbor Shock03000 000 0 3 -31  10 
 A4 : FWFC B05 Select0000001100002 -50  10 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427475  TBD   --    --  A3 vs A12BU12 (2005) Rockets   vs.WS King Tigers 05-Palmer 
 427476  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A4 vs A11FWFC B05 Select 0 vs.UP Crusaders5
 427477  Vassault Park  09:30 AM  1 A7 vs A8Nortac Hounds 2 vs.Southlake Select B05 Red3
 427474  Browns Point Elementary School Field  01:00 PM  1 A6 vs A9Norpoint Renegades B05 2 vs.STU Evolution B04 Black2
 427479  Petrovitsky Park  03:00 PM  1 A5 vs A10Kent United - B05 Green A 1 vs.STU Evolution B05 Yellow4
 427478  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  03:30 PM  Mod5 A1 vs A2Blackhills FC B05 White C 4 vs.BU12 (2005) Harbor Shock2

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427485  TBD   --    --  A12 vs A5WS King Tigers 05-Palmer   vs.Kent United - B05 Green A 
 427484  First Creek Middle School  12:00 AM  1 A8 vs A9Southlake Select B05 Red 0 vs.STU Evolution B04 Black11
 427483  Goodman MS  10:00 AM  2 A2 vs A4BU12 (2005) Harbor Shock 2 vs.FWFC B05 Select0
 427482  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  U11 A1 vs A3Blackhills FC B05 White C 0 vs.BU12 (2005) Rockets3
 427480  Stewart Heights  12:00 PM  1 A10 vs A7STU Evolution B05 Yellow 12 vs.Nortac Hounds4
 427481  Evergreen N  12:45 PM  1 A11 vs A6UP Crusaders 3 vs.Norpoint Renegades B053

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427488  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A6 vs A2Norpoint Renegades B05 4 vs.BU12 (2005) Harbor Shock0
 427491  Stewart Heights  09:00 AM  1 A9 vs A10STU Evolution B04 Black 7 vs.STU Evolution B05 Yellow1
 427487  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A4 vs A1FWFC B05 Select 1 vs.Blackhills FC B05 White C2
 427490  Maywood Middle  10:30 AM  1 A8 vs A11Southlake Select B05 Red 0 vs.UP Crusaders4
 427489  Vassault Park  01:30 PM  1 A7 vs A12Nortac Hounds 3 vs.WS King Tigers 05-Palmer2
 427486  Petrovitsky Park  06:15 PM  1 A5 vs A3Kent United - B05 Green A 5 vs.BU12 (2005) Rockets1

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427496  Stewart Heights  09:00 AM  1 A10 vs A11STU Evolution B05 Yellow 5 vs.UP Crusaders4
 427492  Goodman MS  10:30 AM  2 A2 vs A8BU12 (2005) Harbor Shock 0 vs.Southlake Select B05 Red2
 427493  Stewart Heights  12:00 PM  1 A9 vs A12STU Evolution B04 Black 10 vs.WS King Tigers 05-Palmer2
 427495  Goodman MS  01:30 PM  2 A3 vs A7BU12 (2005) Rockets 1 vs.Nortac Hounds2
 427497  Browns Point Elementary School Field  02:00 PM  1 A6 vs A4Norpoint Renegades B05 10 vs.FWFC B05 Select0
 427494  Petrovitsky Park  04:45 PM  1 A5 vs A1Kent United - B05 Green A 5 vs.Blackhills FC B05 White C0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427499  Evergreen N  09:00 AM  1 A11 vs A12UP Crusaders 7 vs.WS King Tigers 05-Palmer3
 427501  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A6 vs A1Norpoint Renegades B05 9 vs.Blackhills FC B05 White C2
 427502  Maywood Middle  10:30 AM  1 A8 vs A4Southlake Select B05 Red 3 vs.FWFC B05 Select0
 427503  Stewart Heights  10:30 AM  1 A9 vs A3STU Evolution B04 Black 5 vs.BU12 (2005) Rockets0
 427498  Stewart Heights  12:00 PM  1 A10 vs A2STU Evolution B05 Yellow 12 vs.BU12 (2005) Harbor Shock2
 427500  Vassault Park  03:00 PM  1 A7 vs A5Nortac Hounds 5 vs.Kent United - B05 Green A4

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427506  Stewart Heights  10:30 AM  1 A9 vs A5STU Evolution B04 Black   vs.Kent United - B05 Green A 
 427507  Walt Hundley  12:00 PM  1 A12 vs A2WS King Tigers 05-Palmer   vs.BU12 (2005) Harbor Shock 

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427511  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  01:30 AM  08 A1 vs A8Blackhills FC B05 White C 3 vs.Southlake Select B05 Red5
 427515  Stewart Heights  09:00 AM  1 A10 vs A6STU Evolution B05 Yellow 3 vs.Norpoint Renegades B056
 427512  Walt Hundley  12:00 PM  1 A12 vs A4WS King Tigers 05-Palmer 9 vs.FWFC B05 Select2
 427514  Vassault Park  12:00 PM  1 A7 vs A9Nortac Hounds 1 vs.STU Evolution B04 Black4
 427510  Petrovitsky Park  02:45 PM  1 A5 vs A11Kent United - B05 Green A 2 vs.UP Crusaders0
 427513  Goodman MS  03:00 PM  2 A2 vs A3BU12 (2005) Harbor Shock 0 vs.BU12 (2005) Rockets3

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427520  Stewart Heights  09:00 AM  1 A10 vs A8STU Evolution B05 Yellow 1 vs.Southlake Select B05 Red2
 427517  Stewart Heights  10:30 AM  1 A9 vs A1STU Evolution B04 Black 13 vs.Blackhills FC B05 White C1
 427516  Browns Point Elementary School Field  11:00 AM  1 A6 vs A12Norpoint Renegades B05 5 vs.WS King Tigers 05-Palmer4
 427521  Evergreen N  11:30 AM  1 A11 vs A7UP Crusaders 6 vs.Nortac Hounds2
 427519  Goodman MS  12:00 PM  2 A2 vs A5BU12 (2005) Harbor Shock 2 vs.Kent United - B05 Green A5
 427518  Goodman MS  01:30 PM  2 A3 vs A4BU12 (2005) Rockets 1 vs.FWFC B05 Select1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427526  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A4 vs A5FWFC B05 Select 2 vs.Kent United - B05 Green A2
 427527  Evergreen N  10:15 AM  1 A11 vs A9UP Crusaders 4 vs.STU Evolution B04 Black5
 427524  Maywood Middle  10:30 AM  1 A8 vs A12Southlake Select B05 Red 4 vs.WS King Tigers 05-Palmer3
 427523  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  09 A1 vs A10Blackhills FC B05 White C 2 vs.STU Evolution B05 Yellow5
 427525  Gig Harbor High School  01:30 PM  2 A3 vs A6BU12 (2005) Rockets 0 vs.Norpoint Renegades B052
 427522  Vassault Park  03:00 PM  1 A7 vs A2Nortac Hounds 8 vs.BU12 (2005) Harbor Shock0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427504  Evergreen N  02:30 PM  1 A11 vs A3UP Crusaders 8 vs.BU12 (2005) Rockets2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427533  Harbor Ridge Middle School  10:30 AM  MS A2 vs A9BU12 (2005) Harbor Shock   vs.STU Evolution B04 Black 
 427528  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  09 A1 vs A11Blackhills FC B05 White C 1 vs.UP Crusaders7
 427529  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A4 vs A7FWFC B05 Select 2 vs.Nortac Hounds6
 427531  Walt Hundley  01:30 PM  1 A12 vs A10WS King Tigers 05-Palmer 1 vs.STU Evolution B05 Yellow4
 427532  Goodman MS  01:30 PM  2 A3 vs A8BU12 (2005) Rockets 1 vs.Southlake Select B05 Red1
 427530  Petrovitsky Park  02:15 PM  1 A5 vs A6Kent United - B05 Green A 4 vs.Norpoint Renegades B052

Bracket - Wednesday, November 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427509  Renton Memorial Stadium  07:00 PM  2 A8 vs A6Southlake Select B05 Red 1 vs.Norpoint Renegades B053

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427539  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A4 vs A9FWFC B05 Select 0 vs.STU Evolution B04 Black9
 427534  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A6 vs A7Norpoint Renegades B05 2 vs.Nortac Hounds0
 427537  Harbor Ridge Middle School  10:30 AM  MS A2 vs A11BU12 (2005) Harbor Shock 2 vs.UP Crusaders3
 427538  EC Hughes  12:30 PM  WEST A12 vs A1WS King Tigers 05-Palmer 3 vs.Blackhills FC B05 White C1
 427535  Petrovitsky Park  12:30 PM  1 A5 vs A8Kent United - B05 Green A 1 vs.Southlake Select B05 Red1
 427536  Harbor Ridge Middle School  01:30 PM  MS A3 vs A10BU12 (2005) Rockets   vs.STU Evolution B05 Yellow 

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427508  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  Mod2 A4 vs A10FWFC B05 Select 1 vs.STU Evolution B05 Yellow5

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427542  Evergreen N  09:00 AM  1 A11 vs A4UP Crusaders 6 vs.FWFC B05 Select1
 427540  Stewart Heights  09:00 AM  1 A9 vs A6STU Evolution B04 Black 5 vs.Norpoint Renegades B053
 427545  Stewart Heights  10:30 AM  1 A10 vs A5STU Evolution B05 Yellow 1 vs.Kent United - B05 Green A5
 427543  Maywood Middle  10:30 AM  1 A8 vs A7Southlake Select B05 Red 2 vs.Nortac Hounds2
 427544  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  09 A1 vs A2Blackhills FC B05 White C   vs.BU12 (2005) Harbor Shock 
 427541  Walt Hundley  12:00 PM  1 A12 vs A3WS King Tigers 05-Palmer   vs.BU12 (2005) Rockets 

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427505  Jason Lee Middle School (Tacoma)  11:00 AM  1 A7 vs A1Nortac Hounds   vs.Blackhills FC B05 White C 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.