2016 South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 13 Division 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016ssul.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=30ACE7C2-FB98-43E9-A5C1-52BBE8F7D5E5&tournamentguid=92D9228A-3009-49F8-A359-FBC93AED8740&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A12 : Nortac Dawgs31 33333333x28 36  44 
 A7 : FWFC B04 Sharks3133 333333x28 28  36 
 A1 : WS FC Spartans 04-Curran3333030 330324 13  31 
 A6 : WS United 04-Slaczka33303 30330x21 15  31 
 A4 : LSDSC Strikers3303 0330  x15 12  24 
 A2 : FME Fallouts0003330  0 x9 5  22 
 A13 : FWFC B04 Fury0000010330 x7 -16  11 
 A11 : McLaughlin BU13030 30 00  x6 -5  13 
 A10 : HSC Juventus 04 (Edgington)0 030 0300 x6 -15  11 
 A5 : Kent Youth Soccer Association - BU130300 01000 x4 -37  12 
 A8 : STU BU13 Avengers  00003     3 -9  6 
 A3 : Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004000  30000 x3 -27  9 
 BYE          xx0 0  0 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447587  TBD   --    --  A8 vs BYESTU BU13 Avengers   vs.BYE 
 447590  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A4 vs A13LSDSC Strikers 5 vs.FWFC B04 Fury0
 447589  Pea Patch (North Green River Park)  11:00 AM  3 A5 vs A12Kent Youth Soccer Association - BU13 3 vs.Nortac Dawgs9
 447586  Sacajawea Middle School  11:00 AM  0 A7 vs A10FWFC B04 Sharks 5 vs.HSC Juventus 04 (Edgington)1
 447591  Delridge Playfield  02:00 PM  Nort A1 vs A2WS FC Spartans 04-Curran 4 vs.FME Fallouts0
 447588  Valley RidgePark  03:00 PM  2 A6 vs A11WS United 04-Slaczka 5 vs.McLaughlin BU130

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447596  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A4FME Fallouts 0 vs.LSDSC Strikers3
 447595  Wilson HS  10:00 AM  2 A12 vs A7Nortac Dawgs 0 vs.FWFC B04 Sharks0
 447593  Lighthouse CS  10:45 AM  1 A3 vs A1Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004 0 vs.WS FC Spartans 04-Curran6
 447597  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A13 vs A6FWFC B04 Fury 3 vs.WS United 04-Slaczka8
 447592  Hiawatha  01:00 PM  1 BYE vs A10BYE   vs.HSC Juventus 04 (Edgington) 

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447598  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A10 vs A11HSC Juventus 04 (Edgington) 1 vs.McLaughlin BU132
 447602  Pea Patch (North Green River Park)  11:00 AM  3 A5 vs A3Kent Youth Soccer Association - BU13 5 vs.Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 20042
 447603  Delridge Playfield  11:30 AM  Sout BYE vs A12BYE   vs.Nortac Dawgs 
 447600  Delridge Playfield  01:00 PM  Sout A6 vs A2WS United 04-Slaczka 3 vs.FME Fallouts2
 447601  Delridge Playfield  02:00 PM  Nort A1 vs A4WS FC Spartans 04-Curran 2 vs.LSDSC Strikers0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447605  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A4 vs A6LSDSC Strikers 1 vs.WS United 04-Slaczka0
 447607  TBD   --    --  A11 vs A12McLaughlin BU13 2 vs.Nortac Dawgs5
 447604  Valley RidgePark  12:45 PM  3 A10 vs A13HSC Juventus 04 (Edgington) 4 vs.FWFC B04 Fury1
 447608  Delridge Playfield  02:00 PM  Nort A1 vs A5WS FC Spartans 04-Curran 4 vs.Kent Youth Soccer Association - BU132
 447609  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A7 vs A3FWFC B04 Sharks 7 vs.Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 20042

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447611  TBD   --    --  A3 vs BYEHarbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004   vs.BYE 
 447610  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A10 vs A2HSC Juventus 04 (Edgington) 2 vs.FME Fallouts3
 447613  Walt Hundley  12:00 PM  1 A6 vs A1WS United 04-Slaczka 4 vs.WS FC Spartans 04-Curran2
 447614  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A7 vs A5FWFC B04 Sharks 6 vs.Kent Youth Soccer Association - BU130
 447615  Wilson HS  01:30 PM  2 A12 vs A13Nortac Dawgs 4 vs.FWFC B04 Fury1

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447620  TBD   --    --  A11 vs A3McLaughlin BU13   vs.Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004 
 447621  Pending Availability  12:00 AM  - A8 vs A6STU BU13 Avengers   vs.WS United 04-Slaczka 
 447617  Pending Availability  09:00 AM  TBD BYE vs A5BYE   vs.Kent Youth Soccer Association - BU13 
 447618  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A10LSDSC Strikers   vs.HSC Juventus 04 (Edgington) 

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447622  Pea Patch (North Green River Park)  10:00 AM  3 A5 vs A11Kent Youth Soccer Association - BU13 0 vs.McLaughlin BU137
 447625  Peninsula High School  10:45 AM  3 A3 vs A13Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004 0F vs.FWFC B04 Fury
Forfeited Game
0
 447624  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A10 vs A6HSC Juventus 04 (Edgington) 0 vs.WS United 04-Slaczka3
 447627  Delridge Playfield  02:00 PM  Nort A1 vs A8WS FC Spartans 04-Curran 4 vs.STU BU13 Avengers1
 447626  Pending Availability  02:00 PM  TBD BYE vs A7BYE   vs.FWFC B04 Sharks 
 447623  Wilson HS  03:00 PM  2 A12 vs A4Nortac Dawgs 5 vs.LSDSC Strikers1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447619  Todd Beamer  12:00 PM  1 A7 vs A1FWFC B04 Sharks 5 vs.WS FC Spartans 04-Curran1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447633  TBD   --    --  A11 vs A7McLaughlin BU13 1 vs.FWFC B04 Sharks5
 447631  Valley RidgePark  12:45 PM  3 A10 vs A8HSC Juventus 04 (Edgington) 2 vs.STU BU13 Avengers1
 447630  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A13 vs A5FWFC B04 Fury 1 vs.Kent Youth Soccer Association - BU131
 447632  Hiawatha  03:00 PM  1 A6 vs A12WS United 04-Slaczka 1 vs.Nortac Dawgs5
 447628  Fife High School  04:00 PM  1 A2 vs A3FME Fallouts 6 vs.Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 20040
 447629  Pending Availability  04:30 PM  TBD BYE vs A1BYE   vs.WS FC Spartans 04-Curran 

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447634  TBD   --    --  A11 vs BYEMcLaughlin BU13   vs.BYE 
 447637  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A13 vs A7FWFC B04 Fury
Forfeited Game
 0 vs.FWFC B04 Sharks0F
 447636  Goodman MS  01:45 PM  2 A3 vs A4Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004 3 vs.LSDSC Strikers6
 447639  Delridge Playfield  02:00 PM  Nort A1 vs A10WS FC Spartans 04-Curran 5 vs.HSC Juventus 04 (Edgington)1
 447638  Wilson HS  02:30 PM  2 A12 vs A8Nortac Dawgs 6 vs.STU BU13 Avengers0
 447635  Surprise Lake Middle School  04:30 PM  1 A2 vs A5FME Fallouts 8 vs.Kent Youth Soccer Association - BU130

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447642  TBD   --    --  A11 vs A1McLaughlin BU13
Forfeited Game
 0 vs.WS FC Spartans 04-Curran0F
 447644  Wilson HS  09:00 AM  2 A12 vs A10Nortac Dawgs 6 vs.HSC Juventus 04 (Edgington)0
 447645  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A13 vs A8FWFC B04 Fury 2 vs.STU BU13 Avengers1
 447643  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A7 vs A2FWFC B04 Sharks 5 vs.FME Fallouts3
 447640  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A5LSDSC Strikers 8 vs.Kent Youth Soccer Association - BU130
 447641  Gig Harbor High School  01:30 PM  1 A3 vs A6Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004 1 vs.WS United 04-Slaczka3

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447648  Hedden Elementary  08:00 AM  1 A2 vs BYEFME Fallouts   vs.BYE 
 447647  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A7LSDSC Strikers 0 vs.FWFC B04 Sharks2
 447649  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A13 vs A11FWFC B04 Fury 2 vs.McLaughlin BU131
 447651  First Creek Middle School  01:15 PM  1 A8 vs A3STU BU13 Avengers 3 vs.Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 20041
 447646  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A1 vs A12WS FC Spartans 04-Curran 0 vs.Nortac Dawgs4
 447650  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A5 vs A6Kent Youth Soccer Association - BU13 1 vs.WS United 04-Slaczka4

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447655  TBD   --    --  A10 vs A3HSC Juventus 04 (Edgington)   vs.Harbor Soccer Club - BU13 Harbor Heat 2004 
 447654  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A11FME Fallouts   vs.McLaughlin BU13 
 447656  Delridge Playfield  09:00 AM  Sout A6 vs A7WS United 04-Slaczka 0 vs.FWFC B04 Sharks1
 447657  Pending Availability  09:00 AM  TBD BYE vs A4BYE   vs.LSDSC Strikers 
 447653  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 A5 vs A8Kent Youth Soccer Association - BU13   vs.STU BU13 Avengers 
 447652  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A13 vs A1FWFC B04 Fury 1 vs.WS FC Spartans 04-Curran3

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 447616  Wilson Field  09:00 AM  1 A12 vs A2Nortac Dawgs 0F vs.FME Fallouts
Forfeited Game
0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.