2016 South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 11 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016ssul.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=04080A01-10D1-4C4E-82D7-6DB80A503357&tournamentguid=92D9228A-3009-49F8-A359-FBC93AED8740&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : Southlake Select B06 Red33333300313328 31  46 
 A7 : WS Raptors FC 06 - Dabbs01 33133333326 18  32 
 A5 : FWFC B06 Select II1 330333333025 30  44 
 A6 : Southlake Rec B06 Purple11 03510010315 -17  12 
 A3 : Kent United - B06 White B 3003013300114 -9  26 
 A2 : FWFC B06 Select0  0110001317 -12  13 
 A1 : BU11 (2006) Firehawks0000103010005 -24  16 
 A8 : FME Cobras - Accetturo    003000003 -17  18 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482261  TBD   --    --  A3 vs A8Kent United - B06 White B   vs.FME Cobras - Accetturo 
 482258  TBD   --    --  A4 vs A7Southlake Select B06 Red 5 vs.WS Raptors FC 06 - Dabbs1
 482260  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:30 PM  Mod  A5 vs A6FWFC B06 Select II 0 vs.Southlake Rec B06 Purple0

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482263  TBD   --    --  A8 vs A5FME Cobras - Accetturo   vs.FWFC B06 Select II 
 482264  Harbor Ridge Middle School  10:30 AM  MS A1 vs A3BU11 (2006) Firehawks 1 vs.Kent United - B06 White B2
 482262  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A2 vs A4FWFC B06 Select 0 vs.Southlake Select B06 Red3
 482265  Stewart Heights  01:30 PM  1 A6 vs A7Southlake Rec B06 Purple 0 vs.WS Raptors FC 06 - Dabbs0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482268  Kiwanis Park  09:00 AM  1 A4 vs A1Southlake Select B06 Red 4 vs.BU11 (2006) Firehawks2
 482269  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod  A5 vs A3FWFC B06 Select II 5 vs.Kent United - B06 White B1
 482266  Stewart Heights  10:30 AM  1 A6 vs A2Southlake Rec B06 Purple   vs.FWFC B06 Select 
 482267  Pending Availability  03:00 PM  - A7 vs A8WS Raptors FC 06 - Dabbs   vs.FME Cobras - Accetturo 

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482270  TBD   --    --  A8 vs A2FME Cobras - Accetturo   vs.FWFC B06 Select 
 482272  Stewart Heights  10:30 AM  1 A6 vs A4Southlake Rec B06 Purple 0 vs.Southlake Select B06 Red2
 482271  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A5 vs A1FWFC B06 Select II 8 vs.BU11 (2006) Firehawks1
 482273  Walt Hundley  03:00 PM  1 A7 vs A3WS Raptors FC 06 - Dabbs 3 vs.Kent United - B06 White B0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482277  Hedden Elementary  09:00 AM  1 A8 vs A4FME Cobras - Accetturo 1 vs.Southlake Select B06 Red4
 482276  Tacoma Community College G.H  12:00 PM  1 A1 vs A6BU11 (2006) Firehawks 1 vs.Southlake Rec B06 Purple3
 482274  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A2 vs A3FWFC B06 Select 1 vs.Kent United - B06 White B3
 482275  Walt Hundley  03:00 PM  1 A7 vs A5WS Raptors FC 06 - Dabbs 3 vs.FWFC B06 Select II1

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482278  Surprise Lake Middle School  10:30 AM  1 A8 vs A6FME Cobras - Accetturo
Forfeited Game
 0 vs.Southlake Rec B06 Purple1F
 482281  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A3 vs A4Kent United - B06 White B 2 vs.Southlake Select B06 Red7

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482259  Goodman MS  12:00 PM  2 A1 vs A2BU11 (2006) Firehawks 2 vs.FWFC B06 Select2
 482284  Kiwanis Park  01:30 PM  1 A4 vs A5Southlake Select B06 Red 1 vs.FWFC B06 Select II4
 482282  TBD   --    --  A6 vs A3Southlake Rec B06 Purple 3 vs.Kent United - B06 White B3
 482285  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A2 vs A7FWFC B06 Select 1 vs.WS Raptors FC 06 - Dabbs1
 482283  Goodman MS  04:30 PM  2 A1 vs A8BU11 (2006) Firehawks 0 vs.FME Cobras - Accetturo6

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482289  Hedden Elementary  09:00 AM  1 A8 vs A3FME Cobras - Accetturo 5 vs.Kent United - B06 White B6
 482287  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A2 vs A1FWFC B06 Select 0 vs.BU11 (2006) Firehawks2
 482288  Kiwanis Park  03:00 PM  1 A6 vs A5Southlake Rec B06 Purple 1 vs.FWFC B06 Select II8
 482286  Walt Hundley  03:00 PM  1 A7 vs A4WS Raptors FC 06 - Dabbs 1 vs.Southlake Select B06 Red0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482280  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A5 vs A2FWFC B06 Select II 4 vs.FWFC B06 Select0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482290  Maywood Middle  09:00 AM  1 A4 vs A2Southlake Select B06 Red 4 vs.FWFC B06 Select2
 482291  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A5 vs A8FWFC B06 Select II 6 vs.FME Cobras - Accetturo1
 482293  Walt Hundley  03:00 PM  1 A7 vs A6WS Raptors FC 06 - Dabbs 5 vs.Southlake Rec B06 Purple0
 482292  Petrovitsky Park  04:30 PM  1 A3 vs A1Kent United - B06 White B 4 vs.BU11 (2006) Firehawks2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482296  Harbor Ridge Middle School  09:00 AM  MS A1 vs A4BU11 (2006) Firehawks 1 vs.Southlake Select B06 Red1
 482295  Hedden Elementary  10:30 AM  1 A8 vs A7FME Cobras - Accetturo 3 vs.WS Raptors FC 06 - Dabbs8
 482297  Petrovitsky Park  10:45 AM  1 A3 vs A5Kent United - B06 White B 2 vs.FWFC B06 Select II3
 482294  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A2 vs A6FWFC B06 Select 1 vs.Southlake Rec B06 Purple1

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482301  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 A3 vs A7Kent United - B06 White B 0 vs.WS Raptors FC 06 - Dabbs2
 482300  Maywood Middle  10:30 AM  1 A4 vs A6Southlake Select B06 Red 8 vs.Southlake Rec B06 Purple1
 482299  Harbor Ridge Middle School  12:00 PM  MS A1 vs A5BU11 (2006) Firehawks 0 vs.FWFC B06 Select II4
 482298  Sacajawea Middle School  04:30 PM  1 A2 vs A8FWFC B06 Select 3 vs.FME Cobras - Accetturo2

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482279  Walt Hundley  04:45 PM  1 A7 vs A1WS Raptors FC 06 - Dabbs 4 vs.BU11 (2006) Firehawks3

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482302  Petrovitsky Park  12:30 PM  1 A3 vs A2Kent United - B06 White B 3 vs.FWFC B06 Select3
 482305  Hazen High School  01:30 PM  1 A4 vs A8Southlake Select B06 Red 7 vs.FME Cobras - Accetturo0
 482304  Hazen High School  03:00 PM  1 A6 vs A1Southlake Rec B06 Purple 2 vs.BU11 (2006) Firehawks1

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482303  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A5 vs A7FWFC B06 Select II 1 vs.WS Raptors FC 06 - Dabbs4






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.